1% podatku dla potrzebujących w Powiecie Ropczycko -Sędziszowskim


Lista osób z naszego powiatu, którym można pomóc przekazując 1% swojego podatku na wybraną fundację:

1. Antoni Prymula z Blizny

Przekaż 1 % podatku dla Antosia
KRS 0000135921
Cel szczegółowy 1%:  PRYMULA ANTONI 7264


2. Emilia Wójtowicz z Kozodrzy

Przekaż 1 % podatku dla Emilki
KRS 0000037904
Cel szczegółowy 1%:  16244 Wójtowicz Emilia Kozodrza

Emilka ma 11 latek, jest niewidoma, cierpi na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe, padaczkę lekooporną i małogłowie.


3. Mateusz Marchut z Kamionki

Przekaż 1 % podatku dla Mateusza
KRS 0000222393
Cel szczegółowy 1%:  1% DLA MATEUSZA MARCHUT

Mateusz urodził się w 32 tygodniu ciąży. W wyniku powikłań przy porodzie, niedotlenienia, wylewów dokomorowych choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce, które niesie ze sobą szereg różnych współistniejących zaburzeń (neurologicznych- Padaczka, umysłowych i zachowania – Autyzm


Jest objęty opieką i leczeniem szeregu poradni specjalistycznych( neurolog, ortopeda, gastroenterolog, chirurg-urolog, okulista, psychiatra)gdzie przechodzi kontrole i badania w związku z chorobami współistniejącymi gdyż wszystkie te zaburzenia skutecznie utrudniają proces rehabilitacji i pogarszają stan zdrowia. Mateusz ma też słabą koordynację ruchową, sztywność mięśni co powoduje, że sam nie chodzi – raczkuje a od operacji mięśni w 2014 roku porusza się też przy pomocy balkonika. Podstawą jest stała rehabilitacja i leczenie. Uszkodzenia mózgu są trwałe i nieodwracalne dlatego każdego dnia musimy walczyć o to aby wypracować takie umiejętności, które pozwolą Mateuszowi na jak największą samodzielność teraz i w przyszłości. Dziękujemy za wszelkie wsparcie leczenia i rehabilitacji Mateusza, za wszystkie darowizny i 1%, za dobre słowo i prosimy o pomoc.
Czytaj więcej


4. Milena Bednarek z Lubziny

Przekaż 1 % podatku dla Milenki
KRS 0000231088
Cel szczegółowy 1%: Milena Bednarek

Milenka urodziła się 30.06.2013 r. z rzadką chorobą genetyczną, która cechuje się przedwczesnym zrośnięciem szwów czaszkowych i towarzyszącą temu deformacją części twarzowej czaszki. W 2016 roku Milena przeszła operację czaszki w Centrum Zdrowia Dziecka ratującą jej życie.


W lipcu 2020 roku poddana została operacji – rekonstrukcji sklepienia i podstawy czaszki z założeniem dystraktorów w szpitalu w Olsztynie. Jest pod opieką wielu specjalistycznych poradni m.in.: neurologicznej, neurochirurgicznej, okulistycznej, ortodontycznej. Mimo przeciwności losu Milenka jest radosnym i pełnym pozytywnej energii dzieckiem. Milenkę czekają kolejne ciężkie operacje chirurgiczne czaszki, które mogą uratować jej zdrowie, a nawet życie.
Czytaj więcej


5. Kacper Mazur z Brzezówki

Przekaż 1 % podatku dla Kacperka
KRS 0000064892
Cel szczegółowy 1%: Mazur Kacper Marcin 843/70/19

Kacperek ma 3 latka, choruję na mukowiscydozę nieuleczalną chorobę genetyczną, która atakuje układ oddechowy i pokarmowy. Jego codziennością są inhalacje i fizjoterapia, przyjmowanie leków i suplementów które pozwalają spowolnić chorobę. Leczenie jest bardzo kosztowne dlatego dziękujemy z całego serca wszystkim, tym którzy zechcą oddać swój 1% dla Kacperka.


6. Wojtuś Ziarnik z Wielopola Skrzyńskiego

Przekaż 1 % podatku dla Wojtusia
KRS 0000270809
Cel szczegółowy 1%: Ziarnik, 10312

Wojtuś ma 3 latka. Prawie połowę życia spędził w szpitalu. Przeszedł 6 operacji, w tym 5 na główce. Ma założoną zastawkę programowalną.
W tej chwili ma zdiagnozowane skrajne wodogłowie, głęboki niedowład czterokończynowy i padaczkę. Jest po przebytym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych.


Nie wiemy czy widzi, jesteśmy pod stałą kontrolą okulistyczną. Wojtuś karmiony jest przez (PEG),czyli podajemy mu żywność przez rurkę, która jest w brzuszku. Nie trzyma główki, nie siedzi sam, jest bardzo wiotki. Potrzebna jest mu intensywna rehabilitacja, leki, sprzęty rehabilitacyjne oraz inne pomoce, aby ułatwić nam walkę z codziennymi trudnościami.

Proszę Was o przekazanie 1% podatku!

Przekazując 1% podatku Fundacji Avalon z dopiskiem Ziarnik, 10312 pomagacie mi Państwo w walce o sprawność i codziennym funkcjonowaniu.
Czytaj więcej

7. Michał Włodarski z Sędziszowa Młp.

Przekaż 1 % podatku dla Michała
KRS 0000231088
Cel szczegółowy 1%: Michał Włodarski

23 października 2009 r. Michał doznał urazu czaszkowo-mózgowego. Okoliczności zdarzenia nie zostały dotąd ustalone – został znaleziony na ulicy w Lublinie z rozbitą głową. Prokuratura po pewnym czasie umorzyła postępowanie.


Michał trafił do Kliniki Neurochirurgii UM w Lublinie, gdzie stwierdzono, że występują u niego ostry krwiak śródmózgowy prawego płata skroniowego, ostry krwiak podtwardówkowy prawej okolicy skroniowej oraz pourazowe złamanie łuski kości skroniowej po stronie prawej. Przeszedł operację, usunięcia jednego krwiaka (drugi pozostał), kilkanaście dni spędził pod respiratorem, a później prawie dwa miesiące oddychał przy pomocy rurki  tracheotomijnej.
30.11.2009 r. został przewieziony na Oddział Neurologii Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Małopolskim, gdzie w rozpoznaniu, napisano m.in.: „Encefalopatia pourazowa pod postacią stanu subwegetatywnego”. Po upływie około pół roku znowu przebywał w Klinice Neurochirurgii w Lublinie i przeszedł kolejne operacje. 30.06.2010 r. przeprowadzono u niego implantację zastawki komorowo-otrzewnowej i zastawki średniociśnieniowej Pudenz (z powodu wodogłowia wewnętrznego). Zastawka ta funkcjonuje do dzisiaj i odprowadza nadmiar płynu rdzeniowo-mózgowego do otrzewnej. Od czasu operacji usunięcia krwiaka Michał miał ubytek kości czaszki. Dlatego 05.07.2010 r. otwarto powłoki czaszki prawej okolicy czołowo-skroniowo-ciemieniowej i uzupełniono ubytek kości czaszki wszczepieniem płytki Codubix. Od chwili tragedii Michał znajduje się pod opieką rodziców, którzy zapewniają mu wieloletnią intensywną, różnorodną rehabilitację i leczenie. W wyniku tych działań Michał z osoby w stanie wegetatywnym, stał się człowiekiem, który samodzielnie się porusza i jest zdolny do wykonywania podstawowych codziennych czynności i zaspokajania swoich podstawowych potrzeb. Nie wymaga już bezpośredniej codziennej pomocy, ale jedynie obecności i troski osób trzecich. Krwiaki w mózgu spowodowały jednak stan, który medycznie określono jako „pourazowa dziurkowatość obu półkul mózgu”. Nietrudno zrozumieć, jakie są, i mogą być, skutki dziur (ubytków) mózgu. Wynikają z tego deficyty, które wymagają nieustannej, ustawicznej rehabilitacji i leczenia. Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Ropczycach, zaliczył Michała do grupy osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym. Zaś orzecznik ZUS uznał go za całkowicie niezdolnego do pracy oraz niezdolnego do samodzielnej egzystencji. Utrzymujące się najistotniejsze deficyty i dolegliwości wymagające systematycznego leczenia i wszechstronnej rehabilitacji, to obecnie: padaczka pourazowa oraz ograniczone pole widzenia z powodu tzw. pomijania stronnego (u Michała lewostronne). Polega to na tym, że mimo iż oczy są sprawne, to mózg „nie widzi” niczego, co znajduje się po lewej stronie od linii nosa. Trzeba więc ciągle ćwiczyć konieczność odwracania głowy w lewo lub co najmniej skierowanie w lewo gałek ocznych, by np. nie wypchnąć jedzenia poza lewą krawędź talerza albo, przechodząc przez ulicę, być pewnym, że z lewej strony nie nadjeżdża samochód. Mowa Michała jest bełkotliwa ze skłonnością do perseweracji (wielokrotnego powtarzania tego samego słowa). Michał cierpi również na przerost stawu kolanowego nogi lewej (zagrażający zniszczeniem stawu – powoduje to konieczność systematycznych ćwiczeń wzmacniających); a także na szpotawość oraz brak orientacji przestrzennej, szczególnie w nowym otoczeniu. Bardzo prosimy o pomoc dla Michała!
Czytaj więcej


8. Kacper Szczyrek z Ropczyc

Przekaż 1 % podatku dla Kacperka
KRS 0000270809
Cel szczegółowy 1%: Szczyrek, 10739

Mam na imię Kacper. Pojawiłem się na świecie 11.09.18 roku i jakby nie licząc, mam o jeden chromosom za dużo, czyli Zespół Downa. Jestem pod stałą kontrolą wielu lekarzy specjalistów. Uczęszczam na rehabilitację, gdyż mam obniżone napięcie mięśniowe.


Dużo pracy za mną, a jeszcze więcej przede mną. Dzięki waszej pomocy i wsparciu będzie mi dużo łatwiej. Zebrane środki pozwolą mi pokryć koszty leków i suplementów, które muszę przyjmować, częściej korzystać z różnorodnych form rehabilitacji oraz wyjechać na turnus edukacyjno – rehabilitacyjny.

WSPOMÓŻ MNIE W DRODZE DO SAMODZIELNOŚCI

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem SZCZYREK, 10739 wspieracie mnie w codziennym funkcjonowaniu oraz leczeniu i rehabilitacji.

Serdecznie dziękuję za każde wsparcie.
Czytaj więcej


9. Kacper Popiel z Ropczyc

Przekaż 1 % podatku dla Kacpra
KRS 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 25535 Kacper Popiel

Kacper ma 18 lat, od urodzenia potrzebuje stałej opieki którą zapewnia mu mama, choruje na dziecięce porażenie mózgowe, niedowład czterokończynowy i padaczkę, nie mówi oraz jest pampersowany.

Prosimy Państwa bardzo o przekazywanie 1% na konto Kacpra, jest to dla nas duża pomoc a dla was to tak nie wiele 😊


10. Milena Wszołek z Sędziszowa Młp.

Przekaż 1 % podatku dla Milenki
KRS 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 37128 Wszołek Milena

Milenka jest 8 – letnią dziewczynką, która urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną: mozaikową trisomią chromosomu 9 (wg lekarzy jest ok. 60 osób na całym świecie z tą wadą), która opóźnia jej rozwój psycho-ruchowy oraz powoduje inne schorzenia. Dodatkowo dziewczynka ma rzadką wadę oka, zespół STD, która spowodowała małą ruchliwość jednej gałki ocznej oraz duże niedowidzenie.

Pomimo tych schorzeń Milenka jest dzieckiem żywiołowym, jednak wymaga opieki wielu lekarzy specjalistów. By dziewczynka mogła jak najlepiej funkcjonować w przyszłości, poddawana jest stałej i kosztownej terapii.: neurologicznej, neurochirurgicznej, hematologicznej (Milenka cierpi na małopłytkowość), endokrynologicznej (w związku z niedoczynnością tarczycy), psychiatrycznej (spektrum autyzmu), okulistycznej, genetycznej, psychologicznej, logopedycznej. Wymaga także, integracji sensorycznej, treningu umiejętności społecznych, a także wizyt u fizjoterapeuty oraz oligofrenopedagoga.

Z uwagi na wysokie nakłady finansowe, jakie są potrzebne na leczenie Milenki (rehabilitacje, regularne wizyty lekarskie), zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc i przekazanie 1% podatku na rzecz Milenki. Dziękuję.


11. Weronik Zagórska z Ropczyc

Przekaż 1 % podatku dla Weroniki
KRS 0000270809
Cel szczegółowy 1%: Zagórska 2312

Weronika mieszka w Ropczycach, ma 22 lata. Od 6 roku życia zmaga się z objawami rzadkiej choroby metabolicznej – gangliozydozy GM1. Choroba atakuje układ nerwowy i powoduje postępujące problemy z poruszaniem się oraz komunikowaniem. Spowodowała również bardzo bolesne zwyrodnienie stawów biodrowych. Weronika obecnie na krótkie dystanse porusza się z podpórką, na dłuższe korzysta z wózka. W najbliższym czasie będzie potrzebowała zakupy schodołazu, gdyż sama nie porusza się po schodach. Ze względu na niespecyficzne objawy wymaga kosztownej, specjalistycznej rehabilitacji w ośrodku Rehamed Center w Tajęcinie. Rehabilitacja ta w znacznym stopniu opóźnia rozwój postępującej choroby i pomaga walczyć z bólem.


12. Oliwier Ryniewicz z Ropczyc

Przekaż 1 % podatku dla Oliwierka
KRS 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 15291 Ryniewicz Oliwier


13. Hubert Drozd z Nockowej

Przekaż 1 % podatku dla Hubercika
KRS 0000382243
Cel szczegółowy 1%: 2644 pomoc dla Huberta Drozda


14. Kacper Świstak ze Skrzyszowa

Przekaż 1 % podatku dla Kacperka
KRS 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 35853 Świstak Kacper


15. Wojtuś Błaś z Zagorzyc

Przekaż 1 % podatku dla Wojtusia
KRS 0000249753
Cel szczegółowy 1%: Wojciech Błaś

Wojtuś od listopada 2019 roku walczy z nowotworem złośliwym pnia mózgu wyściółczakiem anaplastycznym stopnia III


16. Marysia Rudny z Ostrowa

Przekaż 1 % podatku dla Marysi
KRS 0000037904
Cel szczegółowy 1%: 12781 Rudny Maria

Marysia jest z Ostrowa ma 11 lat, choruje na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i padaczkę.


Znasz kogoś z okolicy komu można pomóc? A brakuje go na tej liście?
Daj nam znać! Szczegóły tutaj.