Orech promocje

Fizjoterapeuci z ropczyckiego ZOZ-u walczą o podwyżki. Będzie strajk?

Fizjoterapeuci z całej Polski zamierzają wznowić protesty. Planowane są głodówki, absencje chorobowe i organizacja ,,białych miasteczek”, chyba, że dojdzie do porozumienia z Ministrem Zdrowia w sprawie wynagrodzeń.   

Fizjoterapeuci z Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach również chcą zawalczyć o swoje pensje. Zamierzają – tak jak inne oddziały terenowe OZZPF – wejść w spór zbiorowy z pracodawcą. Na razie przygotowali pismo, które zamierzają złożyć na ręce pełniącego obowiązki dyrektora ZOZ w Ropczycach. Będą również rozwieszać plakaty i edukować społeczeństwo na temat zawodu fizjoterapeuty.

Pracownicy nie są zadowoleni z podwyżek po zeszłorocznej akcji protestacyjnej. Wnioskowali o 1600 zł brutto, a otrzymali 500 zł brutto czyli 350 zł na rękę. Obecnie średnia pensja fizjoterapeuty z wyższym wykształceniem to około 2200 zł netto.  

Niezadowolenie spowodowane jest również przez zmianę przepisów. Od stycznia 2019 roku zwiększyła się odpowiedzialność zawodowa fizjoterapeutów. Wymaga się od nich więcej niż do tej pory, a wynagrodzenie nie jest adekwatne do tego. Fizjoterapeuci podkreślają, że po wzroście płacy minimalnej, ich wynagrodzenia zrównały się z pensjami niewykwalifikowanego personelu. Jednak oni w swojej pracy biorą odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjentów.  W podobnej sytuacji są również diagności laboratoryjni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *