Orech promocje

PILNE. Na sesji powiatu w Ropczycach o KORONAWIRUSIE

Zagrożenie koronawirusem w Polsce staje się coraz bardziej realne. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny 27 lutego podczas sesji rady powiatu ropczycko-sędziszowskiego prosił jednak o zachowanie spokoju.

W województwie podkarpackim do tej pory pod nadzorem epidemiologicznym było 53 osoby, z czego w chwili obecnej pozostało 28 osób. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny mówił, że sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Koronawirus przyjedzie do Polski z ferii we Włoszech?

Na ten moment duże zagrożenie, rozprzestrzenieniem się wirusa, stanowią powroty turystów z Włoch. Wielu Polaków spędza tam zimowe ferie – nawet do 190 tys. polskich turystów. Kolejne tysiące to osoby tam pracujące.

Osoby powracające z krajów, gdzie występuje wirus, w przypadku pojawienia się objawów przypominających grypę i podejrzewa, że może być chory, to powinien zadzwonić do Inspekcji Sanitarnej bądź zgłosić się na oddział epidemiologiczny w szpitalu. Nie należy iść do lekarza rodzinnego ani do SOR-u ponieważ są to miejsca, gdzie może dojść do rozprzestrzeniania się wirusa.

Inspektor sanitarny w czasie sesji zalecał, aby unikać dużych skupisk ludzi. Niestety zwykłe maseczki nie uchronią zdrowej osoby przed zarażeniem. A mimo to zaczyna już brakować w aptekach masek, a jeśli gdzieś można je kupić to ceny są teraz dużo wyższe.

Inspekcja sanitarna prosi o zachowanie spokoju, jednak tego spokoju nie widać

Łódzkie media informują, że 25-letnia kobieta, która wróciła z Tjlandii jest zarażona koronawirusem. Już tam czuła się źle. Do Warszawy przyleciała w sobotę 22.02. Z lotniska do Łodzi przyjechała pociągiem. Sama zgłosiła się do szpitala. Kobiecie wykonano trzy testy: pierwszy potwierdził zarażenie koronawirusem, dwa kolejne miały wynik ujemny. Ministerstwo Zdrowia nie potwierdza tej informacji.

Rzeszów odwołuje imprezy

W Rzeszowie Prezydent Miasta odwołuje imprezy masowe. Wojewoda spotyka się w sprawie wirusa z dyrektorami szpitali, a kurator oświaty z dyrektorami szkół. W poniedziałek 2 marca odbędzie się także nadzwyczajne posiedzenie sejmu w sprawie walki z epidemią.

Czy lada dzień będzie w Polsce koronawirus? Prawdopodobnie tak, trzeba liczyć się z tym. Polacy podróżują w samych Włoszech w tej chwili może przebywać nawet 190 tys. polskich turystów. A jak wiadomo wirus jest nie tylko we Włoszech…

2 komentarze na temat “PILNE. Na sesji powiatu w Ropczycach o KORONAWIRUSIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *