Orech promocje

Dyspensa od mszy świętej, bierzmowania odwołane!

W związku z zagrożeniem koronawirusem biskup rzeszowski Jan Wątroba, stosownie do rekomendacji Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, 13 marca br. udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszach świętych osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nam nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zakażeniem koronawirusem.

Dyspensa obowiązuje do końca marca 2020 r. zarówno diecezjan, jak i tych, którzy przebywają na terenie diecezji rzeszowskiej.

Poniżej prezentujemy treść dyspensy:

DYSPENSA

W związku z niebezpieczeństwem, jakie stwarza panująca obecnie epidemia koronawirusa, mając na uwadze pilną potrzebę ochrony zdrowia i życia ludzkiego, stosownie do kanonów 87 §1, 1245 i 1248 §2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca 2020 r.: osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Zachęcam także do pogłębionej modlitwy osobistej.

Ogarniam modlitwą wszystkich Diecezjan oraz osoby przebywające na terenie naszej Diecezji i błogosławię.

Jan Wątroba

Biskup RzeszowskiRzeszów,

13 marca 2020 r.

Ogłoszenie Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie ws. sakramentu bierzmowania:

Do 31 marca 2020 r. zostają odwołane wszystkie liturgie związane z udzielaniem sakramentu bierzmowania. Nowe daty zostaną podane w późniejszym terminie.

Źródło: www.diecezja.rzeszow.pl

Jeden komentarz na temat “Dyspensa od mszy świętej, bierzmowania odwołane!

  • 14 marca 2020 o 12:29
    Permalink

    A może by tak zorganizować bierzmowanie on linę???
    Skoro można się opowiadać on linę u Rydzyka to i bierzmowanie powinno się odbyć,tylko bezodplatnie:-)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *