Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Gmina Wielopole w przebudowie. Ruszyły kolejne inwestycje.

Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, w Gminie Wielopole Skrzyńskie realizowane są już inwestycje zaplanowane na ten rok.

Budowa sieci wodociągowej

W Broniszowie została wykonana kolejna część sieci wodociągowej. Samorząd pozyskał środki z RPO WP na lata 2014 – 2020. Wybudowano ponad 6 km sieci, dzięki czemu podłączonych zostanie 62 gospodarstwa domowe.  

Wykonanie kanalizacji

Gmina z własnych środków buduje elementy sieci kanalizacyjnej, które nie były objęte projektem, ale są konieczne do podłączenia gospodarstw do sieci. Są to m.in. odcinek przy drodze Wielopole Stara Droga i odcinek przy łączniku na ,,Kabanospol”.  

Przebudowa drogi Wielopole Rynek Konice

W Gminie Wielopole trwa obecnie remont drogi wewnętrznej Wielopole Rynek Konice. Na ten cel Gmina pozsykała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończenie inwestycji planowane jest na II kwartał 2020 roku. W ramach remontu zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. Będzie również wybudowany chodnik po obu stronach a otwarte rowy zostaną zabudowane, w celu wykonania kanalizacji deszczowej w pasie drogowym.  

Przebudowa drogi Wielopole Stara Droga

Rozpoczęto również przebudowę drogi Wielopole Stara Droga. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom drogi, zostanie ona poszerzona do 4,5 metra. Będzie wykonana też nowa nawierzchnia i chodnik po lewej stronie. Rowy otwarte zostaną zabudowane na kanalizację deszczową. Ponaddto przebudowane zostanie także skrzyżowanie z drogą Wielopole Podliwek. Zakończenie prac planowane jest na II kw. 2020 roku. Na remont Gmina uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródła zdjęć: Gmina Wielopole

2 komentarze na temat “Gmina Wielopole w przebudowie. Ruszyły kolejne inwestycje.

 • 11 marca 2020 o 17:06
  Permalink

  Rowy otwarte zostaną zamknięte, a woda deszczowa popłynie w dobrym układzie drogom lub na domy i działki obok i pytanie dla czego nas zalewa?
  A przyklad tego mamy na drodze pierwszy cmentarz – ośrodek zdrowia – kieruneku obwodnicy, przy przeciętnym deszczu woda pędzi pewną szerokością przy chodniku, a przy mocnym lub ulewnym woda niesie wszystko /gałęzie, kamień itp. Czy to mądre pomysły naszych niby mądrych
  Inżynierów? Ocene zostawiam mieszkańcom!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *