Orzech promocje

Jakie ulgi dla firm w związku z koronawirusem? Znamy szczegóły

Przedsiębiorca, który z powodu pandemii koronawirusa ma problem, by zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności, może skorzystać z uproszczonych form pomocy:

  • odroczenia o 3 miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r.,
  • zawieszenia na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, w której termin płatności rat bądź składek wyznaczono w okresie od marca do maja 2020 r., i tym samym wydłużenia o 3 miesiące terminu realizacji zawartej umowy.

Aby skorzystać z ulg, należy złożyć odpowiedni wniosek, w którym należy wskazać, w jaki sposób sytuacja koronawirusa wpłynęła na firmę i spowodowała brak możliwości opłacenia składek w terminie!

Ulgi udzielane są w ramach pomocy de minimis – więc trzeba będzie złożyć dodatkowe dokumenty dotyczące pomocy publicznej.

Ważne!

1. Złożenie wniosku nie gwarantuje udzielenia tej ulgi!
2. Jeżeli w ciągu ostatnich 3 lat, przedsiębiorstwo otrzymało pomoc de minimis powyżej 200 tys. euro – nie otrzyma ulgi w związku z koronawirusem.

Jeżeli w ciągu 3 miesięcy sytuacja finansowa firmy nie ulegnie poprawie, przedsiębiorca może złożyć wniosek o renegocjację zawartej umowy.

Więcej szczegółów i wnioski do pobrania na stronie ZUS- TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *