Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Lekarze apelują – szyjmy maseczki! Nasz region odpowiada na apel – i TY możesz pomóc!

W trudnych chwilach Polacy pokazują, że mogą na sobie polegać. Tak jest również w sytuacji stanu epidemii. Mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego ruszyli na pomoc wszystkim potrzebującym i szyją maseczki ochronne.

Chcesz pomóc i TY? Uszyj maseczkę lub dostarcz niezbędny materiał! Pani Grażyna Godzisz z Ropczyc na prośbę lekarzy z Rzeszowa, uruchomiła grupę na Facebooku, gdzie można się zgłosić, by dostarczyć materiał lub/i uszyć jeden z najbardziej deficytowych towarów w czasie epidemii – maseczkę ochronną. 

Akcja szycia maseczek ochronnych ma na celu pomoc osobom najbardziej narażonym na kontakt z wirusem. Dlatego na Facebooku powstała Grupa „Maseczki dla Ropczyc i Sędziszowa Młp.” – zgłoszenia na fb TUTAJ!

Jak informuje Karolina Darłak (administrator grupy): Naszym marzeniem jest wsparcie dla pracowników sanepidu, sklepów, stacji paliw itp. Chcielibyśmy, aby ludzie nie wstydzili się noszenia masek, bo tu chodzi o ich bezpieczeństwo. Potrzebujemy:

  • przede wszystkim bawełny – musi być 100-procentowa, bez żadnej domieszki, o ciasnym splocie. I to jest najważniejsza i najpilniejsza potrzeba, bo mamy krawcowe a brakuje materiału. Bawełna powinna być wyprana w 60 stopniach i wyprasowana
  • gumek szerokich albo materiałów na troczki,
  • flizelinę o gramaturze 30 g lub flizelinę medyczną,
  • oczywiście szukamy krawcowych, osób, które umieją szyć,
  • kierowcy – będą potrzebni do odbioru materiałów i szytych maseczek.

Jeżeli ktoś chce zakupić bawełnę niezbędną do uszycia maseczek, to należy sprawdzić czy można ją prać w minimum 60 stopniach – to bardzo ważne!

Informacje o miejscach wysyłki i składania zakupionego materiału dostępne na grupie FB „Maseczki dla Ropczyc i Sędziszowa Młp.” TUTAJ!

UWAGA !!! Jeśli ktoś chce wesprzeć finansowo taką inicjatywę, może wpłacić dowolną kwotę – poprzez zbiórkę na zrzutka.pl – TUTAJ!!!

Zachęcamy do pomocy !

2 komentarze na temat “Lekarze apelują – szyjmy maseczki! Nasz region odpowiada na apel – i TY możesz pomóc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.