Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nowe komunikaty dla mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego

W związku ze zwiększonym ryzykiem przenoszenia się koronawirusa podjęte zostały kolejne działania ograniczające bezpośrednie kontakty.  
Kwalifikacja wojskowa 

Na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej, wydanego 13 marca 2020 roku, kwalifikacja wojskowa zostaje zakończona. W naszym powiecie miała ona przebiegać w dniach 16-24 marca. W związku z tym starostwo informuje, że wezwanie do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Ropczycach jest nieaktualne.  

Dopłaty z ARiMR 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa również ogranicza możliwość osobistego załatwiania spraw. Obowiązuje kontakt telefoniczny lub pisemny. Większość spraw związanych z ubieganiem się o dopłaty i dotacje, a także z rejestracją zwierząt można załatwić przez internet, m.in. za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus oraz PortalIRZplus. Oświadczenie o dopłaty bezpośrednie można wysłać również pocztą (w tym przypadku za datę wpływu do ARiMR uznaje się datę stempla pocztowego). 

Nieodpłatna Pomoc Prawna 

Starosta Witold Darłak wydał również rozporządzenie dotyczące działalności Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego. Od 16 marca 2020 roku zostaje wstrzymane osobiste przyjmowanie interesantów w wymienionych miejscach. Pomoc można uzyskać np. w sposób telefoniczny. Wcześniej należy złożyć wniosek za pośrednictwem maila o udzielenie darmowej porady.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.