Orzech promocja

PILNIE potrzebna bawełna do szycia maseczek! Region Ropczycko – Sędziszowski SZYJE!!!

Cała Polska szyje maseczki niezbędne w tym czasie. W naszym regionie również odbywa się taka akcja i właśnie teraz potrzebna jest Wasza pomoc! Pilnie poszukiwana jest bawełna do stworzenia masek.

Bardzo ważne, by materiał zawierał 100% bawełny, bo tylko taki może zostać poddany dezynfekcji! Prócz materiału potrzebne są także: wstążki bawełniane i gumki krawieckie.

Mieszkańcy naszego regionu ropczycko-sędziszowskiego szyją dla osób najbardziej potrzebujących. Niestety, ciągle brakuje bawełny, gumek i wstążek. O samej akcji pisaliśmy już TUTAJ.

Dlatego, jeśli chcesz pomóc i masz potrzebny materiał bądź chcesz go kupić, to skontaktuj się z grupą na FB “Maseczki dla Ropczyc i Sędziszowa Młp.” – zostawiamy link TUTAJ. 

Zachęcamy także do zbiórki! Jeśli ktoś chce wesprzeć finansowo taką inicjatywę, może wpłacić dowolną kwotę – poprzez zbiórkę na zrzutka.pl – TUTAJ!!!

Zobacz pierwsze efekty ⬇️

Źródło zdjęć: Grupa na FB “Maseczki dla Ropczyc i Sędziszowa Młp.

Jeden komentarz na temat “PILNIE potrzebna bawełna do szycia maseczek! Region Ropczycko – Sędziszowski SZYJE!!!

 • 26 marca 2020 o 07:43
  Permalink

  Eksperci w piśmiennictwie naukowym uważają, że nieprawidłowo użytkowana maska może zrobić więcej złego niż dobrego. Co mają na myśli? Noszenie wilgotnej maski, założenie byle jak, tak że nie przylega do twarzy, nieumiejętne zdejmowanie, ciągłe dotykanie maski. Maskę czy to chirurgiczną czy wykonaną samodzielnie trzeba prawidłowo użytkować!

  Przed założeniem maski należy umyć lub zdezynfekować ręce. Nie może być tak, że najpierw dotkniemy klamki w sklepie, włożymy kilka produktów a potem nam się przypomni, że mieliśmy założyć maskę. Maskę zakładamy przed wejściem w miejsce publiczne.
  Maska musi dobrze przylegać do twarzy, nie mogą robić się prześwity po bokach.
  Maska musi być sucha! Wilgotna maska to większe ryzyko przeniesienia cząstek wirusa zawieszonych w kropelkach wydzieliny z dróg oddechowych.
  Maski nie można dotykać! Ciągłe dotykanie powoduje „wciskanie” osadzonej na niej wilgoci do środka, a to znów ułatwia przeniesienie cząstek wirusa. Maskę zakładamy przed wejściem w miejsce publiczne i ściągamy, jak je opuścimy. Nie ściągamy jej co chwilę do połowy by lepiej oddychać nosem!
  Maskę trzeba prawidłowo ściągać – łapiemy za gumki/troczki od tyłu i ściągamy do przodu, nie dotykając głównej przedniej części maski. Po zdjęciu maski myjemy ręce.
  Używając maseczek bawełnianych lub innych wielorazowych trzeba pamiętać o właściwej dezynfekcji – roztworem alkoholu (minimum 70% spryskać i poczekać aż wyschnie), praniem w temperaturze powyżej 60 stopni z dodatkiem detergentu, lub wyjaławianiem w piekarniku przez 30 minut w 70 stopniach (oczywiście sposób dezynfekcji maski dostosowujemy do tego jaką mamy maskę).
  Zdjętej wielorazowej maski nie trzymamy na blacie w kuchni, lub szafce na klucze. Po zdjęciu a przed dezynfekcją wrzucamy ją to foliowego woreczka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.