Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

W Polsce odnotowano pierwsze zachorowania na koronawirusa, a policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw z tym związanych. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa.

Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami. Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy Policję.

AKTUALNYCH INFORMACJI NA TEMAT KORONAWIRUSA NALEŻY SZUKAĆ TYLKO NA SPRAWDZONYCH, OFICJALNYCH STRONACH:

 • MINISTERSTWA ZDROWIA
 • GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
 • PAŃSTWOWEGO INSTYTUTU ZDROWIA PUBLICZNEGO PZH
 • ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA
 • NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA

Jednocześnie resort zdrowia wdraża ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną. Czynności wykonywać będą tylko i wyłącznie funkcjonariusze umundurowani.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

Źródło:podkarpacka.policja.gov.pl

2 komentarze na temat “Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem

 • 13 marca 2020 o 08:01
  Permalink

  W programie “Koronawirus. Raport” w TVN24 ekspert prawa pracy mecenas Paweł Krzykowski odpowiadał na pytania widzów dotyczące konsekwencji, jakie niesie za sobą rozprzestrzeniający się koronawirusa SARS-CoV-2.

  Co z nauczycielami pracującym w niepublicznym przedszkolu? Jakie wynagrodzenie im przysługuje? Właściciele chcą żebyśmy korzystali z urlopów bezpłatnych. Magda

  Paweł Krzykowski: Udzielenie urlopu bezpłatnego jest możliwe na wniosek danej osoby. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało, by traktować aktualny okres jako przestój. To będzie oznaczało normalne prawo do wynagrodzenia, które wynika z wynagrodzenia zasadniczego danej osoby, które jest określone w umowie o pracę. W przypadku placówek niepublicznych, właściciele tych instytucji mogą mieć opór w wypłacaniu wynagrodzeń, kiedy to nie oni podjęli decyzję o zamknięciu tych placówek.

  Odpowiedz
 • 12 marca 2020 o 18:47
  Permalink

  W prywatnych przedszkolach i żłobkach zmusza się pracowników do wzięcia urlopu wypoczynkowego lub bezpłatnego w okresie zamknięcia żłobka czy przedszkola. Bo podobno można ?????

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *