Orech promocje

Urzędy Miasta i Gminy ograniczają wizyty. Sprawdź!

Zamiast wizyt, kontakt telefoniczny lub elektroniczny. Z powodu pandemii koronowiorusa Urzędy i instytucje publiczne powiatu ropczycko-sędziszowskiego ograniczają kontakt z mieszkańcami. Poniżej przedstawiamy listę zmian dotyczącą urzędów miasta i gmin z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego. O pracy Starostwa Powiatowego pisaliśmy TUTAJ.

Urząd Miasta w Ropczycach (obowiązuje od 16 marca)

Burmistrz wydał zarządzenie w sprawie ograniczeń w wykonywaniu zadań w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów:

 • kasa w Urzędzie jest nieczynna, płatności można dokonywać przelewami elektronicznymi,
 • zakaz przemieszczania petentów po siedzibie UM w ropczycach,
 • na parterze w siedziebie UM jest biuro obsługi, w którym pracownik w wyjątkowych sytuacjach osobistego stawiennictwa petenta dokona wstępnej weryfikacji sprawy, ustali tok postępowania lub poinformuje o zasadach kontaktu z pracownikiem merytorycznym,
 • w Urzędzie Stanu Cywilnego bezpośrednio można załatwić wyłącznie sprawy dot. rejestracji zgonów. Pozostałe informacje z zakresu stanu cywilnego tylko telefonicznie i mailowo! – tel. 17 22 10 510, ropczyce@intertele.pl,
 • śluby cywilne udzielane są bez gości, jedynie w obecności świadków,
 • nie ma także osobistych przyjęć stron przez burmistrza i jego z-ce.

Urząd Miasta w Sędziszowie Młp. (obowiązuje od 16 marca)

Zarządzenie wydał burmistrz Sędziszowa Młp. w sprawie ograniczeń w wykonywaniu zadań w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów:

 • kasa w Urzędzie jest nieczynna, płatności można dokonywać przelewami elektronicznymi,
 • zakaz przemieszczania petentów po siedzibie Urzędu,
 • na parterze w obu siedzibach Urzędu (Ratusz, Warmet) urządzone będą biura obsługi, w których pracownik w wyjątkowych sytuacjach osobistego stawiennictwa petenta dokona wstępnej weryfikacji sprawy, ustali tok postępowania lub poinformuje o zasadach kontaktu z pracownikiem merytorycznym;
 • w Urzędzie Stanu Cywilnego bezpośrednio można załatwić wyłącznie sprawy dot. rejestracji zgonów. Pozostałe informacje z zakresu stanu cywilnego tylko telefonicznie i mailowo! – tel. 17 745 36 20, a.saj@sedziszow-mlp.pl.
 • śluby cywilne udzielane są bez gości, jedynie w obecności świadków,
 • nie ma także osobistych przyjęć stron przez burmistrza i jego z-ce.

Urząd Gminy Ostrów (obowiązuje od dnia 13 marca)

Komunikat Wójta Gminy Ostrów – Grzegorz Ożóg:

Urząd Gminy w Ostrowie oraz podległe mu jednostki organizacyjne nie przerywają pracy.

Urzędnicy będąc członkami GMINNEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO wykonywać będą swoje zadania w zakresie zabezpieczenia zbiorowych potrzeb mieszkańców gminy ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa. Toteż bezpośredni kontakt z urzędnikami będzie ograniczony do minimum.

Od dnia 13 marca 2020 roku wyznaczony pracownik urzędu gminy będzie weryfikował sprawy ustalając tok postępowania w każdej sprawie indywidualnie.

Przed wizytą w urzędzie prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail w celu ustalenia trybu załatwiania danej sprawy.

Kasa urzędu będzie nieczynna do odwołania. Zaleca się dokonywać płatności drogą elektroniczną, w placówkach bankowych lub pocztowych.

O wszelkich kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco w sposób zwyczajowo przyjęty.

Urząd Gminy Wielopole Skrzyńskie (obowiązuje od dnia 16 marca)

Komunikat Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie – Marek Tęczar:

Urząd Gminy w Wielopolu Skrzyńskim oraz podległe mu jednostki organizacyjne nie przerywają pracy.

Urzędnicy, członkowie GMINNEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO wykonywać będą swoje zadania w zakresie zabezpieczenia zbiorowych potrzeb mieszkańców gminy, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa. Toteż bezpośredni kontakt z urzędnikami będzie ograniczony do minimum.

Od 16 marca 2020 roku wyznaczony pracownik Urzędu Gminy będzie w tymczasowym biurze obsługi na parterze siedziby Urzędu Gminy weryfikował wstępnie sprawy ustalając tok postępowania w każdej sprawie indywidualnie.

Jeśli jest to możliwe zamiast wizyty w Urzędzie proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail do Urzędu Gminy w celu ustalenia trybu załatwiania danej sprawy, bądź jej załatwienia zdalnie.

Kasa Urzędu będzie nieczynna do odwołania. Zaleca się dokonywanie płatności drogą elektroniczną, w placówkach bankowych lub pocztowych.

O wszystkich kolejnych bieżących działaniach będziemy informować na bieżąco.

Urząd Gminy Iwierzyce (obowiązuje od dnia 16 marca)

INFORMACJA WÓJTA GMINY IWIERZYCE – Ryszard Filipek:

Informuję, że z dniem 16.03.2020 Urząd Gminy w Iwierzycach przechodzi w tryb PRACY OGRANICZONEJ.

Od tej pory będziecie Państwo obsługiwani wyłącznie przy użyciu telefonu znajdującego się w przedsionku Urzędu Gminy.

Przemieszczanie się w innych obszarach Urzędu zostaje w tej chwili ZABRONIONE.

Chciałbym Państwa uspokoić, że terminy spraw administracyjnych zostaną zachowane.

Do Państwa dyspozycji pozostają Wójt Gminy Iwierzyce i Sekretarz Gminy oraz wszyscy pracownicy referatów Urzędu poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy (17 745 59 50, gmina@iwierzyce.pl)

Nieczynna będzie również Kasa Urzędu Gminy. Uiszczenie podatków i opłat lokalnych w późniejszym terminie, NIE BĘDZIE wiązało się z konsekwencjami wynikającymi z obowiązujących przepisów. Zachęcamy do dokonywania wpłat drogą elektroniczną.

Źródło: Urząd Miasta w Ropczycach, Urząd Miasta w Sędziszowie Młp. , Urząd Gminy Ostrów, Urząd Gminy Wielopole Skrzyńskie, Urząd Gminy Iwierzyce

2 komentarze na temat “Urzędy Miasta i Gminy ograniczają wizyty. Sprawdź!

 • 16 marca 2020 o 21:03
  Permalink

  W prywatnych firmach (tych co ograniczyły lub zawiesiły działalność ) pracownicy są wysyłani na urlopy. Myślę że w urzędach postąpią podobnie z częścią pracowników. Decyzja o nienarażaniu siebie i petentów jest słuszna. Trzeba przeczekać!

  Odpowiedz
 • 16 marca 2020 o 16:36
  Permalink

  Komentarz . Czy bunkry i schrony już wykopane ?! Jakie to przewidywalne , pierwsza czmycha „władza”. Wszystkie burmistrze i inne persony zły przykład dajecie , to WY powinniście być na pierwszej linii frontu . A tu wynika co innego , to według was inni mają pracować , służyć …. pewnie do wyższych celów jesteście stworzeni ? Szkoda !!!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.