Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

UWAGA! Koronawirus – ważne informacje!

Dziś 9. marca po godz. 16 Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że potwierdzono 17. przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Zakażeni są leczeni w szpitalach:

 • Szczecin – 2 osoby
 • Ostróda – 2 osoby
 • Warszawa – 2 osoby
 • Wrocław – 3 osoby
 • Racibórz – 5 osób
 • Zielona Góra – 1 osoba
 • Kraków – 1 osoba
 • Poznań – 1 osoba

Zapytaliśmy o osoby poddane kwarantannie, hospitalizowane czy też objęte nadzorem epidemiologicznym z terenu ❗️Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego❗️- niestety takie informacje nie są udzielane. Urząd Wojewódzki odnosi się do całego województwa podkarpackiego.

SYTUACJA NA PODKARPACIU

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego:

 • pod nadzorem lub w kwarantannie domowej pozostaje 275 osób-wszystkie są zdrowe,
 • na terenie województwa podkarpackiego hospitalizacji podlega 9 osób,
 • od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 63 testy, wszystkie są ujemne.
⚠️Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2 ⚠️
ZMNIEJSZ RYZYKO ZARAŻENIA KORONAWIRUSEM

Należy przede wszystkim zachować spokój, na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

Często myj ręce

Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Wirus osłonięty jest cienką warstwą tłuszczową, którą niszczą detergenty, mydło, środki dezynfekcyjne, promienie UV.

Mycie rąk z użyciem wodą z mydłem zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania

Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
Dlaczego? Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby. 

Zachowaj bezpieczną odległość

Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości zosobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak zakażenie koronawirusem, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej

Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, i w przeciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje KORONAWIRUS, postępuj zgodnie z informację zamieszczoną poniżej:

Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin i innych miejsc gdzie występuje koronawirus

Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do miejsc gdzie występuje koronawirus, pamiętaj o stosowaniu podstawowych zasad ochrony podczas kaszlu, kichania oraz higieny rąk i pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

Czyść telefon aby pozbyć się zarazków

Regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy np. wilgotnymi chusteczkami nasączonymi środkiem dezynfekującym. Nie korzystaj z telefonu podczas spożywania posiłków.

Źródło: na podstawie materiałów Ministerstwa Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *