Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Żłobek w Wielopolu już otwarty

2 marca 2020 roku w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się oficjalne otwarcie Gminnego Żłobka „Maluszek”.  O planach na utworzenie żłobka pisaliśmy już tutaj. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście a także rodzice z maluchami, które jako pierwsze będą korzystać z nowo powstałego obiektu. 

Żłobek powstał w ramach realizowanego przez gminę projektu pn. „Aktywni Rodzice – Aktywne Maluchy. Nowe Miejsca Opieki Żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim”. Mieści się on w budynku dotychczasowego Przedszkola Krasnala Hałabały w Wielopolu Skrzyńskim. Żłobek oferuje opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30. Zapisywać można dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat.

Wójt Gminy Marek Tęczar i Urszula Arciszewska Dyrektor Gminnego Żłobka „Maluszek” podkreślają, że utworzenie żłobka jest niezwykle ważną inwestycją w gminie. W regionie nie brakuje młodych, aktywnych rodziców, którzy szybko chcą wrócić na rynek pracy, a żłobek im to ułatwi. Inwestycja ta umożliwiła również stworzenie kompleksowej oferty edukacyjno – wychowawczej.

W ramach projektu zakupiono m.in. zabawki, wyposażenie, meble oraz zamontowano monitoring. Zostały również wyremontowane sale i przystosowane do zabaw i leżakowania. Wartość projektu wyniosła 1 096 589,29 zł w tym 919 500,29 zł stanowią środki Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *