Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Znamy miejsca kwarantanny w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim

Aktualizacja 19 marca 2020

Ważne!

Rezerwacja pobytu dla osób chcących odbyć 14-dniowa kwarantannę poza miejscem swojego zamieszkania (aby nie narażać rodziny) odbywa się poprzez wcześniejsze uzgodnienie z właściwym ze względu na miejsce zamieszkania Ośrodkiem Pomocy Społecznej lub Urzędem Miasta. Poniżej podajemy kontakty telefoniczne:

 • Urząd Miasta Ropczyce – tel. 17 2210 512
 • MGOPS Sędziszów Młp. – tel. 17 783 9020
 • GOPS w Wielopolu Skrzyńskim – 17 2214 320
 • GOPS w Ostrowie – 17 2235 768
 • GOPS w Iwierzycach – 667 788 037

Miejsca te są przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego!

Wojewoda podkarpacki zlecił starostom powiatowym przygotowanie miejsc kwarantanny na wypadek konieczności odosobnienia większej grupy w związku z zagrożeniem koronawirusa, jak i miejsca dla pojedynczych jednostek, które nie mogą lub nie chcą przebywać w swoich domach.

Jak informuje starosta Witold Darłak: “jeżeli chodzi o miejsce kwarantanny dla większej grupy osób tzw. kwarantanna zbiorowa to wyznaczony jest budynek szkoły przy sędziszowskim szpitalu“. 

Natomiast dla pojedynczych osób, aby nie narażać rodziny, starosta powiatowy rozmawiał z przedsiębiorcami o udostępnienie takich miejsc. Kierowane tam mają być osoby, które były za granicą lub miały kontakt z pacjentami zakażonymi koronawirusem, ale nie mogą lub nie chcą przebywać w swoich domach, aby nie narażać najbliższej rodziny.

Jak ustaliliśmy taką zgodę wyraził przedsiębiorca Zbigniew Szeliga EXTRANS, który udostępni domki na terenie Kamionki. Miejsca te są wyłącznie dla mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego!

Taki pobyt liczy się także z kosztami, które poniesie osoba chcąca odbyć tam kwarantannę. Domki są 6-osobowe – wyposażone:

 • na parterze: salon z aneksem kuchennym (kuchenka elektryczna, czajnik elektryczny, lodówka), łazienka
 • na piętrze: dwa pokoje.

Warunki pobytu, a tym samym koszt należy ustalać bezpośrednio z właścicielem p. Zbigniewem Szeligą. Jednak aby zarezerwować pobyt należy kontaktować się z właściwym ze względu na miejsce zameldowania Ośrodkiem Pomocy Społecznej lub Urzędem Miasta.

19 komentarzy na temat “Znamy miejsca kwarantanny w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim

 • 23 marca 2020 o 09:34
  Permalink

  Dlaczego nikt nie zapytał mieszkańców czy są z tym OK?
  To bardzo nie wporządku!
  A Pan Sz nie patrzy na nic biznes musi się kręcić

  Odpowiedz
 • 21 marca 2020 o 10:29
  Permalink

  Nie ładnie usuwać komentarze zwłaszcza te nie obraźliwe

  Odpowiedz
 • 20 marca 2020 o 09:53
  Permalink

  Może sam właściciel wypowiedziałby się pod tym artukułem ?

  Odpowiedz
  • 22 marca 2020 o 09:55
   Permalink

   Te uwagi może kierujcie do starosty. Chyba wyraźnie pisze że to starosta dostał zadanie wyznaczać miejsca na kwarantanne A pan S udostępnił domki. Chyba z zazdrości problemy że wzrokiem niektórzy mają i utracili umiejętność czytania że zrozumieniem

   Odpowiedz
 • 19 marca 2020 o 21:06
  Permalink

  Brawo. Wspaniałą nowina dla mieszkancow Kamionki czy Rudy. Teraz to czujemy się bardzo bezpiecznim. Będą sobie robić biznesy kosztem mieszkańców. Ktoś wogole o nas pomyślał. Ludzie kto ich będzie pilnował. To jest jakaś paranoja.

  Odpowiedz
  • 19 marca 2020 o 23:05
   Permalink

   A jak było super to sami biznes robiliście 😅

   Odpowiedz
 • 19 marca 2020 o 21:03
  Permalink

  Szkoda ze nikt tego nie konsultował z mieszkańcami. Proponuję panu S*** robić biznes wynajmujac swój dom mieszkalny i narażać swoją rodzinę a nie mieszkańców Kamionki czy Rudy. To jest jakaś kpina. Nikt ich tam nie będzie pilnował. Będą chodzić i narażać nas wszystkich. Takie miejsca na kwarantannę powinny być w miejscach oddalonych od domów mieszkalnych.

  Odpowiedz
  • 20 marca 2020 o 12:56
   Permalink

   Co bedzie, gdy ktoś z was lub z waszych najbliższych będzie potrzebował miejsca na kwarantanne. Jestem pewna, że nie będziecie pisać głupich komentarzy tylko będą prośby o takie miejsca by móc przetrwać jakoś te 14 dni. A gdy takich miejsc nie będzie, co wówczas zrobicie ????

   Odpowiedz
 • 19 marca 2020 o 14:58
  Permalink

  A kto ich będzie pilnował? Znając życie, jak wielu przyjezdnych z zagranicy, rozejdą się po okolicy. Mieszkańcy czują się mocno zagrożeni!!!

  Odpowiedz
 • 19 marca 2020 o 13:05
  Permalink

  Nic za darmo, Biznesmen!!! 😲

  Odpowiedz
  • 22 marca 2020 o 10:19
   Permalink

   A dlaczego za darmo ? Jak za darmo to jadę na darmowe dwa tygodnie pomieszkać w domku , po co tracić prąd gaz wodę skoro ktoś mi da to za darmo ! Myśl człowieku !

   Odpowiedz
   • 22 marca 2020 o 11:57
    Permalink

    A zapomniałam – jeszcze żeby żarcie na te dwa tygodnie opłacił to już by była bajka !

    Nie mogę pojąć skąd się Ci d….*biorą co maja takie puste myślenie !! Żal mi Was !!!!!

    Odpowiedz
 • 18 marca 2020 o 21:27
  Permalink

  A po drugiej stronie rzeki Dom Starców 😂

  Odpowiedz
  • 22 marca 2020 o 12:01
   Permalink

   Tak na pewno to Pan Z rozprzestrzenił tego wirusa żeby mu się biznes z domkami zaczął kręcić 🙂 Ty albo on jest jasnowidzem i na pewno przewidział to co się będzie działo i dlatego to kupił żeby się biznes kręcił bo się nazarabia na tym 🤣! Zazdrość dupe ściska ?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *