Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Burmistrz Ropczyc apeluje o przesunięcie wyborów

Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie coraz liczniej, otwarcie wyrażają swój sprzeciw wobec organizacji wyborów prezydenckich 10 maja 2020r. w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Burmistrz Ropczyc także wysłał w tej sprawie pismo do Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie. Wyjaśnił na jakie niebezpieczeństwo są narażeni wyborcy, członkowie komisji oraz wszystkie osoby zajmujące się organizacją wyborów.

Poruszony został problem skompletowania komisji wyborczych, ponieważ jest coraz mniej chętnych a praca urzędu jest jestograniczona. Kolejną kwestią są szkolenia. ,,Jak bez narażenia zdrowia i życia ludzi przeprowadzić szkolenia, spotkania pełnych składów komisji(…) Co będzie jeśli w przeddzień głosowania okaże się, że wśród członków komisji i pracowników odpowiedzialnych za wybory, zebranych w jednym miejscu, pojawi się osoba zarażona koronawirusem i wszyscy, który się z nią zetknęli zostaną objęci kwarantanną? “- pisał B. Bujak.

Burmistrz przedstawia wiele wątpliwości, między innymi:

Jak przygotować lokale wyborcze nie łamiąc przy tym ograniczeń związanych ze stanem epidemii? Co ze zdrowiem dzieci i nauczycieli, którzy wrócą do szkół, gdzie odbyły się wybory? Jak dotrzeć do mieszkań wyborców w celu przygotowania aktów pełnomocnictwa? W jaki sposób pomóc w głosowaniu osobom przebywającym w szpitalach ?

I najważniejsza kwestia – jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom podczas wyborów? Co z wyborami, jeśli podczas głosowania w lokalu zjawi się osoba zakażona?

Jest wiele wątpliwości i ograniczeń w związku z zaplanowanymi wyborami na 10 maja 2020 roku. Niektóre samorządy proponują przesunięcie wyborów o rok. Czy tak się stanie? Czy jest to konieczne? Jakie jest twoje zdanie na ten temat? Poniżej kopia pisma (źródło: UM Ropczyce)

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Włodarz działa pełna parą ta pani szorująca okna w sobotę w czasie pandemii poprostu pogratulować.

Lukas
Lukas
4 lat temu

Szkoda , że nie apelował do swoich jak kazali ludziom pracować do 67 roku życia.Wtedy jakoś nie był taki rezolutny.

Misia
Misia
4 lat temu

A PSL to dawny ZSL, więc trzyma z czerwonymi, jak wtedy, he, he.

pisior
4 lat temu

Wcale mnie ten protest nie dziwi, urząd gminy w Ropczycach to bastion PSL-u i choćby z przyzwyczajenia musza się sprzeciwiać polityce PiS-u, bo przecież muszą promować swojego kandydata ,,tygryska”

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

Mieliście nie pisać o polityce. Dlatego Was czytałem. Burmistrz ma swoje tuby propagandowe to niech się tam reklamuje.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Burmistrz ma 100% racje

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

nie twierdzę że nie, mnie chodzi tylko o to że politycznych portali to w necie jest mnóstwo, i fajnie by było mieć jak dotychczas rzeczowy, bardzo aktualny miejscowy portal bez akcentów kto ma rację.

trackback

[…] Burmistrz Ropczyc apeluje o przesunięcie wyborów […]

8
0
Would love your thoughts, please comment.x