Orzech promocje

Nowy samochód i sprzęt dla OSP w Gminie Wielopole Skrzyńskie

Gmina Wielopole Skrzyńskie zakupiła nowy samochód ratowniczo – gaśniczy dla OSP Wielopole Skrzyńskie i sprzęt ratowniczy dla jednostki OSP Brzeziny, dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. 

Jeszcze w minionym roku projekt pod nazwą ,,Zakup specjalistycznego wyposażenia dla jednostek OSP wpisanych do KSRG z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie” dostał pozytywną ocenę Komisji Oceny Projektów Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Całkowita wartość zakupionego sprzętu wynosi 405 687,68 zł, w tym otrzymane dofinansowanie to 249 992,43 zł. Środki własne gminy to kwota 155 695,25 zł

Strażacy z Wielopola otrzymali do dyspozycji lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Volkswagen Crafter 50 4×2, który jest bogato wyposażony, a także posiada nowoczesną autopompę. Sprzęt specjalistyczny trafił do strażaków z Brzezin. Jest to kamera termowizyjna, wykorzystywana do lokalizacji źródła pożaru oraz rozpieracz kolumnowy, który jest uzupełnieniem zestawu hydraulicznego użytkowanego już przez OSP Brzeziny. 

Jednostka OSP Wielopole jest wytypowana do działań związanych ze zwalczaniem epidemii COVID-19. Pozyskany samochód również pomoże w wykonywaniu tych zadań.  

2 komentarze na temat “Nowy samochód i sprzęt dla OSP w Gminie Wielopole Skrzyńskie

 • 13 kwietnia 2020 o 10:48
  Permalink

  Tak jest! Teraz pora juz na nowy samochód dla OSP BRZEZINY.To już drugi nowy samochód dla jednostki z Wielopola niech zarząd gminny osp nie zapomina o innych jednostkach .
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia 2020 o 19:54
  Permalink

  Piękny wóz. Teraz pora doposażyć KSGR OSP Brzeziny w wóz terenowy z prawdziwego zdarzenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *