Orzech promocje

Samorządy kupują laptopy dla uczniów do zdalnego nauczania

Zamknięcie szkół z powodu epidemii koronawirusa, nie spowodowało zakończenia nauki. Nauczanie jest prowadzone nadal, tyle, że zdalnie, przy wykorzystaniu komputerów z dostępem do internetu. Niestety okazuje się, że nie każdy ma takie warunki. Jak poradziły sobie z tym szkoły w naszym powiecie? 

Samorządy z powiatu ropczycko-sędziszowskiego złożyły wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu dzięki programowi ,,Zdalna Szkoła”, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Głównym kryterium podziału środków jest liczba uczniów w szkołach prowadzonych przez daną gminę lub powiat.  Zakupione laptopy stały się wposażeniem szkół, a na czas zdalnego nauczania, zostały przekazane potrzebującym uczniom.

Powiat Ropczycko-Sędziszowski

Władze Powiatu Ropczycko-Sędziszowski zakupiły 60 laptopów wraz z oprogramowaniem. Każda z sześciu placówek oświatowych prowadzonych przez powiat, otrzymała w dniu 1 kwietnia 2020 r. po 10 laptopów. Wartość sprzętu 142 200,00 zł, w tym 117 tys. zł to koszt samych laptopów.  Ze środków programu „Zdalna Szkoła”, powiat otrzymał prawie 100 tysięcy zł na ten cel.  

Gmina Ropczyce

Szkoły w Gminie Ropczyce otrzymały od samorządu 41 laptopów, przeznaczonych do zdalnej nauki. Gmina Ropczyce złożyła wniosek na dofinansowanie w kwocie 100 tys zł.  

Gmina Sędziszów Małopolski

28 kwietnia burmistrz Bogusław Kmieć przekazał do Samorządowego Centrum Usług Wspólnych 34 laptopy i 4 mobilne routery wifi zakupione w ramach programu ,,Zdalna Szkoła”. Gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 80 tys. zł.  

Gmina Wielopole Skrzyńskie  

Samorząd Gminy Wielopole złożył wniosek o wsparcie finansowe w wysokości 60 tys. zł, – to kwota możliwa według kryterium programu. Za te środki do uczniów trafiło 35 laptopów.  

Gmina Iwierzyce

Gmina Iwierzyce również zakupiła laptopy dla swoich uczniów w ramach programu ,,Zdalna Szkoła”. Na ten cel otrzymała 60 tys. zł.  

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zioło
Zioło
4 lat temu

Pani Adu mam nadzieję że moje dzieci nie będą pracowac na Pani emeryturę
Pozdrawiam

Ada
Ada
4 lat temu

Nie rozumiem dlaczego mają być kupowane komputery dla uczniów, przecież od ponad 2 lat rodzice biorą 500 +, gdzie te pieniądze. Odkładając co miesiąc 200zl w ciągu 10 miesięcy można zakupić już niezły komputer. Po tym wszystkim powinny być zabrane te pieniądze skoro nie są przeznaczane na potrzeby dziecka. Jak rodzice śmią narzekać, że mają po 2,3 dzieci i 1 komputer.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x