Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Przedszkola i żłobki otwarte od 6 maja? Wiemy jak to wygląda w naszym powiecie

Rząd wydał decyzje o otwarciu przedszkoli i żłobków od 6 maja br. Ostateczna decyzja należy do organów prowadzących — samorządów. Należy pamiętać, że otwarcie placówki wiąże się ze spełnieniem wytycznych wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia m.in. tj. środki ochronne, w grupie do 12 dzieci, miejsce do zabawy, wypoczynku i zajęć na 1 dziecko nie może być mniejsza nić 4 mkw.

Nasze przedszkola i żłobki zaczęły kontaktować się z rodzicami z zapytaniem, czy rodzic chce posłać swoje dziecko do przedszkola? Jak się okazuje nie wszyscy rodzice, chcą oddawać dzieci do placówek w czasach pandemii koronawirusa. 

Gmina Wielopole Skrzyńskie otworzyła palcówki już 6 maja

Gmina Wielopole Skrzyńskie jako jedyna gmina w naszym powiecie ropczycko-sędziszowskim otworzyła swoje placówki już 6 maja br. Został otwarty żłobek, przedszkole w Wielopolu Skrzyńskim oraz oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych.

Gmina Sędziszów Młp. otwiera wszystkie placówki od 11 maja

Już od najbliższego poniedziałku gmina otwiera wszystkie swoje placówki. Jak informuje nas zajmujący się przedszkolami dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Piotr Idzik, placówki są na ten moment przygotowywane do przyjęcia przedszkolaków, a od 11 maja otwierają się dla najmłodszych. Deklarowana przez rodziców liczba to około 100 dzieci.

Gmina Ostrów otwiera żłobek i przedszkole także 11 maja

Żłobek w Zdżarach to nowa placówka, która od początku cieszy się sporym zainteresowanie, a teraz w tych trudnych dla nas czasach udało się zebrać 1 grupę dzieci. Niestety otwarcie 11 maja uzależnione jest od firmy cateringowej, czy dostarczy posiłki dla najmłodszych. 

Przedszkole w Kozodrzy także planuje otwarcie w poniedziałek 11 maja, gdyż tylko tam liczba deklarowanych dzieci pozwala na jego otwarcie.

Gmina Iwierzyce także otwiera placówki od 11 maja

Wójt gminy Iwierzyce także chce otworzyć placówki już 11 maja w poniedziałek. Jak informuje, zostanie uruchomiona prawdopodobnie tylko jedna placówka w Iwierzycach, gdyż tam jest największe zainteresowanie rodziców, aby posłać swoje pociechy.

Gmina Ropczyce otwiera przedszkola od 18 maja, żłobek od 25 maja

Jak informuje burmistrz Ropczyc, przedszkola w mieście tj.: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2 i Przedszkole Sióstr Zakonnych zostaną otwarte 18 maja, teraz trwa przygotowywanie placówek do ich otwarcia zgodnie z wytycznymi GIS. To w tych przedszkolach grupa około 20% rodziców zdecydowała się oddać dziecko pod opiekę.

W pozostałych placówkach zainteresowanie było znikome, dlatego  Żłobek i pozostałe przedszkola znajdujące się poza miastem Ropczyce zostaną otwarte 25 maja. 

Burmistrz informuje, że do przedszkoli i żłobka będą przyjmowane dzieci wg kryteriów grup zawodowych tj. dzieci rodziców pracujących w służbie zdrowia, w służbach mundurowych, w handlu oraz dzieci nauczycieli pracujących zdalnie. Brane są także pod uwagę dzieci rodziców z innych grup zawodowych, ale pod warunkiem, że oboje rodziców pracuje — mówi burmistrz.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x