Bank Spółdzielczy w Ropczycach

Sesja powiatu ropczycko-sędziszowskiego w czasach zarazy. Obrady online

W środę 29 kwietnia 2020r. sesja Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego przebiegła w bardzo nietypowy sposób. W związku z pandemią większość radnych uczestniczyła w obradach przez internet.

Obrady trwały około godziny i zostały podjęte uchwały:

 • określania zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które przeznacza się środki z PFRON w 2020 r. Powiat otrzymał środki w wysokości 2 783 074 zł., które zostały rozdzielone na konkretne zadania.
 • zmiana nazwy Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Małopolskim oraz zatwierdzenia zmian w Statucie ZOZ-u w Ropczycach. Zmieniona nazwa sędziszowskiego szpitala brzmi: Szpital Powiatowy im. św. Ojca Pio w Sędziszowie Młp. 
 • uchwalenia Statutu DPS Ruda.

Zostały także poruszone kwestie bezpieczeństwa pensjonariuszy w czasach pandemii. Na dzień 29 kwietnia w DPS-e w Rudzie jest 101 pensjonariuszy. Dyrektor DPS Ruda poinformowała, że wśród personelu oraz domowników są wykonywane testy na obecność koronawirusa (25.04 – przeprowadzono 35 testów, 30.04 miało zostać przebadanych 10 pracowników). Testy mają być wykonywane sukcesywnie, informuje dyrektor DPS-u w Rudzie.

Jeżeli chodzi o środki ochronne to pracownicy i mieszkańcy stosują się do zaleceń: jest przeprowadzana dezynfekcja, mierzenie temperatur i oddechów pensjonariuszy. DPS robi wszystko, aby uchronić się od zakażenia koronawirusem – mówi dyrektor.

 • pozbawienia kategorii drogi powiatowej odcinka drogi powiatowej w m. Zdżary, zmiany uchwały własnej Nr XV/111/2020 z dnia 29 stycznia 2020 r., 
 • realizacji projektu pt. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ropczycko-sędziszowskim(V)”.

Wykorzystując obecność dyrektora PUP w Ropczycach, na sesji został poruszony temat wniosków o pomoc finansowaną z tarczy antykryzysowej. Jak informuje dyrektor Posłuszny spodziewa się około 2500 wniosków, zaś do tej pory (na dzień 29 kwietnia) wypłacono ponad 500 tys. zł z naboru o przyznanie pożyczki dla przedsiębiorców. Wypłaty cały czas są realizowane, a wnioski rozpatrywane.

Źródło zdjęć: SP w Ropczycach

Jeden komentarz na temat “Sesja powiatu ropczycko-sędziszowskiego w czasach zarazy. Obrady online

 • 1 maja 2020 o 22:01
  Permalink

  Po tym jak te śmieci tak podrożały to nie mogę patrzeć na tych darmozjadów, choć to może sprawa bardziej gminy, ale wszyscy są dobrzy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.