Orech promocje

Sesja powiatu ropczycko-sędziszowskiego w czasach zarazy. Obrady online

W środę 29 kwietnia 2020r. sesja Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego przebiegła w bardzo nietypowy sposób. W związku z pandemią większość radnych uczestniczyła w obradach przez internet.

Obrady trwały około godziny i zostały podjęte uchwały:

 • określania zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które przeznacza się środki z PFRON w 2020 r. Powiat otrzymał środki w wysokości 2 783 074 zł., które zostały rozdzielone na konkretne zadania.
 • zmiana nazwy Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Małopolskim oraz zatwierdzenia zmian w Statucie ZOZ-u w Ropczycach. Zmieniona nazwa sędziszowskiego szpitala brzmi: Szpital Powiatowy im. św. Ojca Pio w Sędziszowie Młp. 
 • uchwalenia Statutu DPS Ruda.

Zostały także poruszone kwestie bezpieczeństwa pensjonariuszy w czasach pandemii. Na dzień 29 kwietnia w DPS-e w Rudzie jest 101 pensjonariuszy. Dyrektor DPS Ruda poinformowała, że wśród personelu oraz domowników są wykonywane testy na obecność koronawirusa (25.04 – przeprowadzono 35 testów, 30.04 miało zostać przebadanych 10 pracowników). Testy mają być wykonywane sukcesywnie, informuje dyrektor DPS-u w Rudzie.

Jeżeli chodzi o środki ochronne to pracownicy i mieszkańcy stosują się do zaleceń: jest przeprowadzana dezynfekcja, mierzenie temperatur i oddechów pensjonariuszy. DPS robi wszystko, aby uchronić się od zakażenia koronawirusem – mówi dyrektor.

 • pozbawienia kategorii drogi powiatowej odcinka drogi powiatowej w m. Zdżary, zmiany uchwały własnej Nr XV/111/2020 z dnia 29 stycznia 2020 r., 
 • realizacji projektu pt. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie ropczycko-sędziszowskim(V)”.

Wykorzystując obecność dyrektora PUP w Ropczycach, na sesji został poruszony temat wniosków o pomoc finansowaną z tarczy antykryzysowej. Jak informuje dyrektor Posłuszny spodziewa się około 2500 wniosków, zaś do tej pory (na dzień 29 kwietnia) wypłacono ponad 500 tys. zł z naboru o przyznanie pożyczki dla przedsiębiorców. Wypłaty cały czas są realizowane, a wnioski rozpatrywane.

Źródło zdjęć: SP w Ropczycach

Jeden komentarz na temat “Sesja powiatu ropczycko-sędziszowskiego w czasach zarazy. Obrady online

 • 1 maja 2020 o 22:01
  Permalink

  Po tym jak te śmieci tak podrożały to nie mogę patrzeć na tych darmozjadów, choć to może sprawa bardziej gminy, ale wszyscy są dobrzy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.