Orzech promocje

Święto Konstytucji 3. Maja w cieniu pandemii

Dziś obchodzimy Narodowe Święto Trzeciego Maja. To polskie święto państwowe obchodzone jest w rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucji 3 maja.

Mimo pandemii koronawirusa gminy w naszym powiecie ropczycko-sędziszowskim zorganizowały niewielkie obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od Mszy Św. w intencji ojczyzny, a następnie odbyły się przemarsze i złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikami i tablicami pamiątkowymi.

GMINA ROPCZYCE

Przy okazji dzisiejszych obchodów burmistrz Ropczyc złożył na ręce Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ropczycach podziękowania dla wszystkich strażaków-ochotników z terenu gminy Ropczyce, za ich ciężką i bezinteresowną pracę. Fotorelacja:

GMINA SĘDZISZÓW MŁP.

Sędziszowskie obchody były połączone z powitaniem obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności w Parafii pw. Narodzenia NMP. Obrazowi towarzyszą relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i replika krzyża nowohuckiego. Fotorelacja:

GMINA WIELOPOLE SKRZYŃSKIE

W gminie Wielopole Skrzyńskim po uroczystej Mszy Święte odbyło się także poświęcenie nowego lekkiego samochodu bojowego Jednostki OSP KSRG Wielopole Skrzyńskie i symboliczne przekazanie kluczyków i dowodu rejestracyjnego przez wójta Marka Tęczara. Fotorelacja:

Źródło zdjęć:

  • Miasto i Gmina Ropczyce,
  • Telewizja Sędziszów Młp.,
  • FB Marek Tęczar.

Jeden komentarz na temat “Święto Konstytucji 3. Maja w cieniu pandemii

  • 4 maja 2020 o 17:53
    Permalink

    Gra ponad wszystko. Patrzę z politowaniem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *