Orzech promocje

Dofinansowanie dla gmin na projekty związane z gospodarką wodno-ściekową

Gmina Ropczyce i Gmina Iwierzyce otrzymają wsparcie w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” , finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zarząd Województwa Podkarpackiego w ostatnim czasie zaakceptował listę zadań, które otrzymają dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego. Jest to 61 samorządów lokalnych z podkarpacia, a wśród nich dwie gminy z naszego powiatu, które wnioski złożyły w ubiegłym roku.

Gmina Ropczyce pozyskała 2 miliony złotych na budowę wodociągu w Łączkach Kucharskich i odcinka kanalizacji w Brzezówce.  Jest to około 60% całego zadania, którego wartość wynosi ponad 3 miliony złotych. Inwestycja przewiduje budowę prawie 7,4 km długości wodociągu i 700 m sieci kanalizacji. 

Gmina Iwierzyce uzyskała dofinansowanie również w kwocie prawie 2 mln złotych na zadanie pn. Rozbudowa gospodarki wodno-kanalizacyjnej w Gminie Iwierzyce. W ramach zadania planowana jest budowa rurociągów magistralnych w miejscowościach Olchowa, Nockowa, Iwierzyce
oraz pompowni wody, obiektów  towarzyszących pompowni i zbiornikowi wyrównawczemu. Po za tym gmina chce wybudować 2 zbiorniki wody i  sieć kanalizacji sanitarnej ( ok. 938 m) w miejscowości Olchowa.

Obrazek przykładowy, źróło Pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AA
AA
3 lat temu

Przy Zielonej lepiej aby ścieki do rowu szły.

A.
A.
4 lat temu

A kiedy wreszcie pojawi się kanalizacja w Ropczycach? Obszar miejski nie potrzebuje kanalizacji?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x