Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Kolejne ostrzeżenia o burzach dla całego województwa

Wczorajszy dzień był dramatyczny dla kilku powiatów województwa podkarpackiego m.in. rzeszowskiego, przeworskiego, łańcuckiego i przemyskiego. Wczoraj mocne ulewy ominęły nasz powiat, lecz prognozy nie są zbyt dobre na nachodzące godziny…

Niestety, sobota może przynieść powtórkę z wczoraj. Jak informują synoptycy, burze z ulewami mogą wystąpić na całym Podkarpaciu, w tym na terenach naszego powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Dla powiatu ropczycko-sędziszowskiego jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Dziś rozmawialiśmy z mieszkańcami dorzecza Wielopolki w gminie Ropczyce. Są oni przerażeni sytuacją na wschodzie woj. podkarpackiego, która przywraca u nich najgorsze wspomnienia z roku 2009. Właśnie 11 lat temu to u nas wystąpiła wysoka fala powodziowa, która zalała mnóstwo domów jednorodzinnych, gospodarstw i miasto Ropczyce. Jak mówi jeden z mieszkańców Ropczyc: jak są takie ulewy to my w ogóle nie śpimy po nocach, tylko cały czas chodzimy i sprawdzamy wysokość rzeki Wielopolki. Boimy się … cały czas, aby horror z roku 2009 nie wrócił… Niestety od czasu powodzi nic nie zostało wykonane, aby uchronić nas mieszkańców od zalania….

Poniżej zdjęcia z Jawornik Polski, autor zdjęć; FB BURZE PODKARPACIE – dziękujemy za możliwość udostępnienia!

4 komentarze na temat “Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Kolejne ostrzeżenia o burzach dla całego województwa

 • 28 czerwca 2020 o 10:27
  Permalink

  Komentarz redakcji jako anonim boli co 😁 wchodzę bo ten layout rodem z lat 90 jest przepiękny nadrabia cała treść

  Odpowiedz
 • 27 czerwca 2020 o 18:17
  Permalink

  po pierwsze bystrzaki sytuacja taka jest od wczoraj post wystawiacie dziś brawo żetelne media. Po drugie ciesza wybrocza a wy na stronie głównej wywiady od tak sobie nie brawo.
  Jedno wielkie szabmo ten portal.

  Odpowiedz
  • 27 czerwca 2020 o 22:35
   Permalink

   Bystrzaku… to już drugi post o sytuacji .. pierwszy był wczoraj… zaraz po wyjeździe naszych jednostek. Jakbyś śledził to byś widział! Ale swoją drogą, najpierw zapoznaj się z całym materiałem a później komentuj. A po drugie skoro szambo to po co wchodzisz i czytasz??? Nie czytaj, nie stresuj się… Ja czytam bo mi się podoba, skoro tobie nie to NARA!

   Odpowiedz
  • 28 czerwca 2020 o 18:10
   Permalink

   Dokładnie nie podoba się nie czytaj a Ty co za święty? Bo inni to szambo?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *