Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Miał 3,5 promila alkoholu. Kobieta uniemożliwiła mu dalszą podróż

Jechał niezdarnie, całą szerokością drogi, jakby “wężykiem”. Gdy w pewnym momencie się zatrzymał przy jednej z posesji i wysiadł z samochodu, kobieta uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Podeszła do samochodu i wyjęła ze stacyjki kluczyki. O pijanym kierowcy poinformowała policję.

Kierowca volkswagena jechał ul. Borkowską w Sędziszowie Młp. Niezdarnie. Wykonywał dziwne manewry, prowadził samochód “wężykiem”, całą szerokością drogi. Gdy nagle zatrzymał auto przy jednej z posesji i wysiadł z samochodu, podeszła do niego obca kobieta. Wyjęła ze stacyjki kluczyki i natychmiast zawiadomiła policję.

Funkcjonariusze wkrótce pojawili się na miejscu. Zbadali mężczyznę alkomatem. 41-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Młp. był pijany, miał w swoim organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Poniesie także odpowiedzialność przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Szybka i zdecydowana reakcja kobiety wyeliminowała z ruchu drogowego pijanego kierowcę, dzięki czemu uniknęliśmy zagrożenia, jakie stwarzał ten mężczyzna. Brawo za odwagę i obywatelską postawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *