Orech promocje

Mobilizacja służb, sił i środków! Nasze jednostki straży pożarnej wyruszyły na pomoc

Dziś przed godz. 20 nasze jednostki straży pożarnej z powiatu ropczycko-sędziszowskiego wyruszyły na pomoc w usuwaniu skutków nawałnicy we wschodniej części województwa podkarpackiego!

Do akcji wyjechały jednostki: JRG Ropczyce, OSP Kozdorza, OSP Wielopole Skrzyńskie, OSP Ropczyce, OSP Krzywa. Do pomocy wyruszyły wyposażone m.in. w pontony, pompy i sprzęt do ratownictwa wodnego.

Natomiast po godz. 19 media (w tym RRS24) otrzymały komunikat od służb wojewody. Oto jego treść:

„Miasto Rzeszów, powiaty: rzeszowski, łańcucki, przeworski, leżajski, niżański. Możliwość wystąpienia nagłych wezbrań na rzekach i potokach mogących powodować podtopienia i zalania. Uwaga mieszkańcy Rzeszowa !
W związku z możliwością gwałtownego wezbrania Strugu należy zabezpieczyć w miarę możliwości mienie i przygotować się do ewentualnej ewakuacji”.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z miejscowości: Hadle Kańczuckie i Hadle Szklarskie znajdujące się w powiecie przeworskim!

Woda powoli opada, lecz zniszczenia są ogromne. Jak pisze starosta Przeworska: „Deszczowy żywioł nie oszczędził miejsc w naszym powiecie.
Jestem w miejscu gdzie żywioł uderzył z ogromną siłą – Hadle Szklarskie.
Takiego załamania pogody niestety nikt nie mógł przewidzieć i odpowiednio przygotować. ⚠️ Woda zerwała nawierzchnię drogi (droga 835), uszkodzony został most w Hadlach Szlarskich, żywioł uderzył również w mienia wielu mieszkańców. Wszystko przykryła fala powodziowa.

  • Podjąłem decyzję o skierowaniu odpowiednich sprzętów do pomocy!
  • Robimy co w naszej mocy by skutki tego kataklizmu szybko zniwelować.
  • Bardzo wszystkich proszę o ostrożność – żywioł nie wybiera!

Poniżej aktualne fotografie ⬇️

źródło zdjęć: Starosta Przeworska: Bogusław Urban

Na briefingu prasowym pod Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie wojewoda Ewa Leniart oraz podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec przekazali bieżące informacje ⬇️

Jeden komentarz na temat “Mobilizacja służb, sił i środków! Nasze jednostki straży pożarnej wyruszyły na pomoc

  • 26 czerwca 2020 o 20:38
    Permalink

    A gdzie reszta chłopaków?My też nie tak dawno bylismy w potrzebie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.