Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nocne poszukiwania dwóch zaginionych z naszego regionu

Minionej nocy do służb mundurowych wpłynęły dwa zawiadomienia o zaginionych osobach. Pierwsze w miejscowości Olchowa, tam służby poszukiwały 26-letniego mężczyznę, drugie w miejscowości Borek Mały, tam poszukiwany był mężczyzna w wieku 57 lat.

Jak zostaliśmy poinformowani przez rzecznika prasowego KPP w Ropczycach: były przesłanki, aby takie poszukiwania zostały wszczęte.

Poszukiwania w Gminie Iwierzyce – kategorii I

Było kilka minut po 22, kiedy służby mundurowe otrzymały zgłoszenie o zaginięciu 26-latka z Olchowej, który wyszedł z domu około godz. 20. Policjanci, straż pożarna i ochotnicy z OSP podjęli poszukiwania. Do poszukiwań włączyli się także okoliczni mieszkańcy, został użyty pies tropiący. 26-latek wrócił sam do domu po godz. 2, na szczęście nic mu się nie stało.

Poszukiwania w Gminie Ostrów – kategorii II

Natomiast do poszukiwań 57-letniego mężczyzny z miejscowości Borek Mały służby zostały zawiadomione przed godz. 24. Tutaj także w poszukiwaniach wzięły udział jednostki OSP, straż pożarna i policja. Jak wynikało z relacji rodziny, 57-letni mężczyzna opuścił swoje miejsce zamieszkania o godz. 18 i od tej pory nie było z nim kontaktu. Mężczyzna ten także w trakcie poszukiwań (około godz. 1 w nocy) wrócił sam do domu, cały i zdrowy.

Jakie są przyczyny zaginięć oraz jakimi kryteriami kieruje się policja przy wstępnej ocenie okoliczności zaginięcia? / źródło KGP/

Policja ze względu na okoliczności zaginięcia i rodzaj wykonywanych  czynności poszukiwawczych, wyróżnia 2 kategorie osób zaginionych.

Do kategorii I zostały zaliczone osoby, które opuściły nagle ostatnie miejsce pobytu w okolicznościach uzasadniających podejrzenie:

 • popełnienia na ich szkodę przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności (np. zabójstwo, uprowadzenie w celu zmuszania do uprawiania prostytucji) albo;
 • zagrożenia dla ich życia, zdrowia lub wolności.

Sytuacje te dotyczą w szczególności zdarzeń:

a)    wskazujących na realną możliwość popełnienia samobójstwa,

b)    gdy zgłoszono zaginięcie osoby nieletniej do lat 15, po raz pierwszy,

c)     z udziałem osób, które z powodu wieku, choroby, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych nie może kierować swoim postępowaniem albo wymaga opieki lub pomocy innych osób.

Do kategorii II zaliczono osoby, które opuściły ostatnie miejsce swojego pobytu w okolicznościach, które nie wymagają zapewnienia ochrony życia osób zaginionych, w tym szczególnie takie które:

 • opuściły ostatnie miejsce pobytu z własnej woli, (np. ucieczki nieletnich z domów rodzinnych, domów dziecka, placówek opiekuńczych, choroby psychicznej zaginionych),
 • wcześniej wykazywały niezadowolenie ze swojej sytuacji życiowej (np. następstwa nieporozumień rodzinnych),
 • zabrały rzeczy osobiste (np. świadome zerwanie więzi ze środowiskiem).

4 komentarze na temat “Nocne poszukiwania dwóch zaginionych z naszego regionu

 • 3 czerwca 2020 o 17:17
  Permalink

  Policja rzetelne informacje tak samo jak TVP i cale reszta

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2020 o 11:41
   Permalink

   Nie ma w tej chwili w Polsce rzetelnej tv. TVN jest lewacka i PO, TVP pisowska, Polsat był neutralny ale ostatnio się sprzedał za współpracę przy 5g. Wszyscy ciągną w swoją stronę, kłamiąc i manipulując. Jedyne obiektywne media to niezależne internetowe jak wRealu24.

   Odpowiedz
 • 3 czerwca 2020 o 14:39
  Permalink

  Dlaczego państwo podają fałszywe info

  Odpowiedz
  • 3 czerwca 2020 o 15:11
   Permalink

   Są to informację przekazane przez rzecznika prasowego policji w Ropczycach. Więc sądzimy, że są one rzetelne.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *