Orech promocje

Starosta W. Darłak na kwarantannie domowej. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego W. Darłak od wczoraj (godziny popołudniowe) przebywa wraz ze swoją najbliższą rodziną pod ścisłą kwarantanną domową z powodu ryzyka zarażenia koronawirusem.

18 czerwca 2020 (czwartek) Witold Darłak wziął udział w spotkaniu z Panią Anną Huk, członek zarządu województwa podkarpackiego, u której zdiagnozowano COVID-19 w czwartek (25 czerwca) w południe.

Starosta o tym, że ma natychmiast poddać się kwarantannie domowej, dowiedział się wczoraj – 25 czerwca, w trakcie rozdania promes w Sędziszowie Młp. 

Natychmiast udałem się na kwarantannę domową wraz z moją rodziną — mówi starosta W. Darłak. 

Ja i moja rodzina czujemy się dobrze, nie mamy gorączki i żadnych objawów choroby. Przebywamy w domu na kwarantannie. Dzisiaj w godzinach południowych, mieliśmy pobrane wymazy w kierunku COVID-19. Wyniki będą prawdopodobnie jutro, lecz nie jest to pewne — mówi starosta.

Pani Huk bowiem miała kontakt z wieloma osobami, które także pozostają na kwarantannie i czekają na wyniki badań.

Aktualizacja 27.06, g. 12:20: Są wynika badań na obecność COVID-19 u starosty W. Darłaka i jego najbliższej rodziny – WSZYSTKIE WYNIKI SĄ UJEMNE. Jak informuje nas starosta, jeszcze dziś zostanie odwołana kwarantanna dla całej rodziny.

5 komentarzy na temat “Starosta W. Darłak na kwarantannie domowej. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.