Orech promocje

Motocyklisto bądź ostrożny na drodze

Dziś zapowiada się piękna słoneczna niedziela więc na drogach na pewno pojawi się więcej motocyklistów. Policja apeluje o ostrożną i bezpieczną jazdę, ponieważ skutki wypadku na motocyklu są często poważniejsze niż wypadku samochodowego.  

Niestety tragicznie zakończył się wczorajszy wypadek w sąsiedniej gminie Dębica. 21-letni motocyklista został ciężko ranny. Pomimo reanimacji, nie udało się go uratować.  

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji apeluje do motocyklistów o dostosowanie prędkośći do warunków ruchu, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wzięcie pod uwagę również takich czynników jak: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdem, stres, zmęczenie, rutyna, charakterystyka trasy. 

Również kierowcy samochodów muszą być bardziej czujniejsi i obserwować lusterka. Motocyklista jest mniej widoczny na drodze. Gdy wyprzedza inny pojazd z dużą prędkością naraża przede wszystkim własne życie i zdrowie, gdyż  kierujący pojazdami nie zawsze zdążą go zauważyć. Poprawić widoczność motocyklisty mogą sprawne i czyste światła, odblaskowe szelki motocyklowe lub kamizelka.

Rozumiemy, że jazda motocyklem to pasja, pasja to miłość, a miłość ……to bezpieczeństwo. – BRD KGP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *