Orech promocje

Popiół w gminie Ropczyce będzie odbierany raz w roku

Aktualnie mieszkańcy gminy Ropczyce, którzy produkują popiół nie mogą liczyć na jego odbiór spod gospodarstwa domowego — tak zadecydowali radni jeszcze w ubiegłym roku. Mieszkańcy, aby pozbyć się odpadu w postaci zimnego popiołu muszą sami odwozić go do PUKu w Ropczycach na ul. Przemysłowej (jego odbiór jest bezpłatny). Dzięki licznym głosom mieszkańców i ich interwencji od przyszłego roku ma się to zmienić 2021 będzie możliwość odbioru popiołu spod domów mieszkańców.

Od 2021 roku wywóz popiołu będzie w kwietniu

Wstępnie projekt uchwały, zakładał odbiór popiołu dwa razy w roku (w styczniu i w kwietniu), lecz przed obradami radnych burmistrz Bolesław Bujak zgłosił autopoprawkę do projektu, gdzie zapisano, że popiół będzie odbierany tylko jeden raz w roku (w kwietniu). Decyzja burmistrza była podjęta po konsultacjach z PUK-iem, potencjalnym wykonawcom tej usługi.

Jak czytamy w uzasadnieniu autopoprawki burmistrza:

W przypadku zimnego popiołu z palenisk domowych, to powracamy do wcześniejszego odbierania ale w zmodyfikowanej formie. Ze względu na realne trudności przyjęcia tego odpadu do instalacji oraz wcześniejsze przypadki odmowy przyjęcia ze względu na jego zanieczyszczenie, projektuje się ostatecznie odbiór ale tylko w minimalnym zakresie.

Autopoprawka wprowadza także zwiększenie częstotliwości odbioru odpadów z ropczyckich bloków – od przyszłego roku będzie to dwa razy w tygodniu a także sukcesywnie w miarę zapełnienia pojemników.

fot. projekt uchwały/ klub Radnych PIS – Ropczyce

5 komentarzy na temat “Popiół w gminie Ropczyce będzie odbierany raz w roku

 • 8 października 2020 o 12:47
  Permalink

  Co z odbiorem śmieci wielkogabarytowych spod gospodarstw domowych? W latach ubiegłych zawsze odbiór był 23.września, w tym roku nie zorganizowano i należy odwozić na ul. Przmysłową.
  Dlaczego? Gdzie jest uzasadnienie?

  Odpowiedz
 • 6 października 2020 o 22:11
  Permalink

  ukamienować burmistrza to raz,radę spalić na rynku to dwa, a popiół zostawiać na drodze przez rok,do rowu sypać i koparka przyjedzie to na gminę będzie taniej.A ile burmistrz umorzy opłaty za wywóz śmieci.I barany tu mieszkańcy gminy na to się zgadzają i dodatku płacą–ale jaja.

  Odpowiedz
 • 6 października 2020 o 14:28
  Permalink

  Porabalo ich? Jak babcia 70 letnia wiazaca koniec z kncem,nie majaca samochodu ani pomieszczenia by trzymac worki z popiolem ma sobie radzic? Wystawi kolo domu koty rozerwa worki ,bo to istoty ciekawe . Naprawde maja za duzo czasu by takie idiotyzmy wymyslac. Za chwile oglosza,ze trzeba dodatkowo placic za odbior popiolu. Niech to wszystko diabli wezma:(

  Odpowiedz
  • 7 października 2020 o 18:55
   Permalink

   Burmistrza za tyle lat kadencji stać żeby ogrzewać dom gazem albo fotowoltaiką. W dupie ma ludzi bo i tak go debile wybrali to robi co chce zasłaniając się dziurą w budżecie i covid-19. Gaszenie świateł na uliczkach bo nie ma kasy. Ale on tu auta nie trzyma. Tylko na zamkniętym podjeździe. Jemu auta nie porysują.

   Odpowiedz
  • 7 października 2020 o 19:19
   Permalink

   Za niedługo to jeszcze będą chcieli żeby im osobiście przywozić

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.