Orech promocje

Poznaj 1 rzecz, jaką możesz dla siebie zrobić, aby dobrze rozpocząć dzień!

Już pierwsza chwila po przebudzeniu może wpłynąć na cały nasz dzień. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale tak jest.

To, jakie myśli nam towarzyszą, gdy otworzymy oczy jest determinujące dla naszego nastroju.

W dzisiejszych czasach mamy utrudnione zadanie, ponieważ zwykle, jako pierwsza myśl przychodzi sięgnięcie po komórkę pod pretekstem, żeby zobaczyć, która godzina. Jak już tam jesteśmy to zaglądamy na fb, na instagram itp., bombardujemy się od razu mnóstwem informacji i często na dokładkę takich, które nas zniechęcają. Bo jak wypadamy ze śpiochami w oczach w porównaniu do tych wszystkich szczęśliwych idealnych ludzi w social mediach?

W ten sposób pozbawiamy się przyjemności łagodnego wejścia naszego mózgu w stan obudzenia. Z naukowego punktu widzenia jest to najistotniejszy moment, gdyż mózg przestawia swoje fale i w tym momencie jest jak gąbka, przyjmuje wszystko i to bez weryfikacji. Jest podatny na każdą autosugestię.

Autosugestię, którą może być pomyślenie świadome:, czyli takie, które dostarczy całemu organizmowi informacji, że jest to dobry dzień, na pewno wydarzy się coś wspaniałego, kogoś spotkamy, czy poznamy, coś dobrze zrobimy… Pierwsza informacja może zaprogramować cały organizm. Jeśli jest wspierająca, mobilizuje i jednocześnie uspokaja, że wszystko jest dobrze i każda komórka może zając się swoją pracą.

Informacja/autosugestia niewspierająca, np. wszyscy są szczęśliwi, (np. na instagramie) oprócz mnie, generuje podcięcie energii. Przykładowa myśl reakcyjna, która wzbudza emocje: coś ze mną nie tak, jestem do niczego, u nich tyle się dzieje, a u mnie znowu nudny smętny dzień, znowu poniedziałek…

Ta pierwsza informacja – nawet niepozorna to zawsze sugestia lub co więcej autosugestia. To dla ciała jak „informacja dnia”, w jakim aktualnie położeniu jesteśmy. Wyobraźmy sobie, że nasze ciało na nią czeka – miliony naszych komórek na nią czekają. Każdego dnia rodzi się w nas ok 500 mln komórek i możemy sobie wyobrazić, że każdego dnia pytają nas:

Co możemy dla ciebie dziś zrobić?

Mów dzień dobry pięciuset milionom twoich nowych komórek – mówi Rob Wergin (szkolenie HEAL summit).

Nasza autosugestia tworzy odpowiednią jej biologię w naszym ciele. Kiedy mówimy sobie: znów poniedziałek, nasze ciało słyszy: jest beznadziejnie, nie warto nic robić, wszystko jest bez sensu…

Umysł przetwarza informacje na chemię, która rozprowadzana jest w krwi przez układ niczym antena do całego organizmu. To my świadomą myślą, świadomym zachowaniem rano możemy zdecydować czy to będzie dopamina, oksytocyna, wazopresyna, czy endorfiny…

Jaką jedną rzecz możemy dla siebie robić by nastawić się na dobre? Mówić dzień dobry milionom swoich komórek i dać tym pozytywne nastawienie sobie. Jeśli na początku będzie trudnością, po niedługim czasie stanie się nawykiem.

Powodzenia w budowaniu siebie – Dorota Ożóg, #wczesniejwstawajwiecejczytaj

Autor: Dorota Ożóg – Trener Brian Tracy International, www.dorotaozog.pl

2 komentarze na temat “Poznaj 1 rzecz, jaką możesz dla siebie zrobić, aby dobrze rozpocząć dzień!

  • 26 października 2020 o 08:27
    Permalink

    Dorotko masz calkowita racje ze jezeli wstajemy z dobrym humorem to caly dzien jakos fajnie przeleci pomimo czasem niespodzianek.Bardzo dobry temat do przeanalizowania i radze wszystkim aby pomysleli nad tym. Zycze wszystkim wspolpracy nad swoja osobowoscia to naprawde pomaga. Milego dnia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *