Orech promocje

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA DROGACH POWIATU ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIEGO

… więc poniższa treść jest nieaktualna, aczkolwiek jak informuje rzecznik prasowy policji – patrole będą!


Uroczystość Wszystkich Świętych to czas działań Policji ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, w szczególności w ruchu drogowym. Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, na drogach powiatu ropczycko–sędziszowskiego należy oczekiwać wzmożonego ruchu pojazdów oraz zmian jego organizacji szczególnie w okolicach cmentarzy. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz obostrzeń związanych z wystąpieniem epidemii.

Od dziś do wtorku, 2 listopada 2020 r. w powiecie ropczycko-sędziszowskim dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach, służbę będzie pełnić więcej funkcjonariuszy niż zwykle, w szczególności w rejonach cmentarzy, kościołów oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących w drodze na cmentarze i podczas powrotów do domu. W czasie trwania akcji funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na:

  • zapewnienie płynności i porządku ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych,
  • eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących,
  • właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów.

W dniu 1 listopada na terenie powiatu planowane są następujące zmiany w organizacji ruchu:

Ropczycach na dwukierunkowej ul. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Konarskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy.

W miejscowości Góra Ropczycka wjazd na parking cmentarny będzie możliwy od drogi powiatowej relacji Sędziszów Młp – Zagorzyce, następnie drogą gminną wzdłuż cmentarza, przekształconą w drogę jednokierunkową. Wyjazd poprowadzony będzie przez park „Buczyna” ul. Parkową do drogi powiatowej.

W miejscowości Nockowa dojazd do cmentarza możliwy będzie od strony kościoła drogą gminną relacji Nockowa – Olimpów, która na odcinku wzdłuż cmentarza zostanie przekształcona w drogę jednokierunkową. Wystąpi zakaz wjazdu na drogę gminą od skrzyżowania w miejscowości Wiercany / droga na Będzienicę i Nockową/

Sędziszowie Małopolskim  w drogi jednokierunkowe zmienią się ul. Maciąga i Warzywna. Wjazd do cmentarza zostanie zorganizowany od ul. Jana Pawła II, natomiast wyjazd będzie na Al. 1000-lecia

W Sędziszowie Małopolskim, Ropczycach, Nockowej i Górze Ropczyckiej w rejonie cmentarzy działania policjantów w celu zapewnienia płynności i bezpieczeństwa ruchu wspierane będą przez członków Jednostki Strzeleckiej z Sędziszowa Małopolskiego.

Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do sygnałów i poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Apelujemy również o respektowanie obostrzeń związanych z wystąpieniem epidemii i stosowanie się do wszystkich obowiązków, nakazów i zakazów wynikających ze strefy czerwonej dla ochrony zdrowia własnego i swoich najbliższych.

Źródło: KPP Ropczyce

Jeden komentarz na temat “ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA DROGACH POWIATU ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIEGO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *