Orech promocje

JECHALI ZA SZYBKO, STRACILI PRAWA JAZDY

Nadmierna prędkość nigdy nie jest bezpieczna. Szczególnie teraz, w okresie jesiennym, gdy drogi są śliskie i mokre, lekceważenie przepisów może doprowadzić do utraty zdrowia lub życia. Wczoraj dwóch kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym, straciło prawo jazdy na trzy miesiące.

Przekraczanie dozwolonej prędkości stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pomimo że funkcjonariusze codziennie apelują o bezpieczną jazdę, ciągle zdarzają się kierujący, którzy mocną wciskają pedał gazu, narażając tym samym siebie i innych uczestników dróg na utratę zdrowia i życia. Takie zachowanie jest eliminowane przez policjantów ruchu drogowego.

Wczoraj w Wielopolu Skrzyńskim, funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Po godz. 11 zatrzymany został 31-letni kierowca volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem i punktami karnymi.

Kolejnego kierującego, który również przekroczył dozwoloną prędkość, policjanci zatrzymali kilka minut później. 23-latek kierujący renault w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h jechał 107 km/h. Jemu także zostało zatrzymane prawo jazdy, Otrzymał również mandat i punkty karne.

Obaj kierujący prawo jazdy odzyskają za trzy miesiące.

Źródło: KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *