Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Jedyni w powiecie piłkarską wiosnę zaczną nie ligową grą

Pierwszym nie sparingowym meczem 2021 roku, dla zespołu piłkarzy Błękitnych Ropczyce, rywalizujących w IV lidze podkarpackiej, nie będzie gra ligowa. Ma to być pojedynek pucharowy.

Piłkarze Błękitnych Ropczyce gry wojewódzkiej ligi wiosną 2021, zaczynają terminarzowo z beniaminkiem tego szczebla rozgrywek, drużyną Orła Przeworsk. Ten mecz ma się odbyć w ostatni weekend marca.

Pionierski czwartoligowy bój Ropczycan ligowej wiosny 2021, poprzedzić ma jednak spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgów Rzeszów-Dębica.

Rywalem drużyny prezesa Przemysława Kuliga jest Sokół Kolbuszowa Dolna.

Pucharowe spotkanie piłkarzy Błękitnych Ropczyce z teamem ze stolicy sąsiedniego powiatu, zaplanowane jest na 20 dzień marca 2021. 

Zespół trenera Łukasza Chmury, by zmierzyć się w grodzie nad Nilem z podopiecznymi trenera Waldemara Mazurka, wygrał w dwa wyjazdowe pucharowe spotkania.

Pokonał 0-1 rywala z klasy okręgowej, LKS Głowaczowa, i 1-7 przeciwnika z IV ligi podkarpackiej, Legion Pilzno.

Ogranie Sokoła Kolbuszowa Dolna daje ropczyckiej drużynie awans do okręgowego półfinału, w którym jest już Wisłok Wiśniowa, a tak jak Błękitni o awans do niego zagrają Jedność Niechobrz z Wisłoką Dębica i Włókniarz Rakszawa z Stalą III Mielec.

Błękitni Ropczyce to jedyny zespół z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który pozostał jeszcze w  zmaganiach Pucharu Polski Rzeszów-Dębica 2020/21. 

Tekst: S.Siwiec 

Jeden komentarz na temat “Jedyni w powiecie piłkarską wiosnę zaczną nie ligową grą

  • 25 stycznia 2021 o 22:33
    Permalink

    Ktoś serio przychodzi oglądać tą żenadę?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *