Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Seria kolizji na drogach powiatu. Śniegu nadal przybywa …

Trudna sytuacja na drogach powiatu ropczycko –sędziszowskiego. Uważać trzeba także na chodnikach, które pokryła gruba warstwa śniegu. W ciągu dzisiejszego dnia spadło około 30 cm białego puchu. Policja, jak i straż pożarna mieli pełne ręce roboty. Od rana dzwoniły telefony alarmowe, poniżej informacje o niektórych zdarzeniach drogowych i interwencjach strażaków.

W zdarzeniach drogowych żadna z osób nie wymagała hospitalizacji ⬇

Dzisiaj o godz. 6:40 w Łączkach Kucharskich karetka pogotowia zderzyła się z osobowym VW. O tym zdarzeniu więcej pisaliśmy TUTAJ. Następna kolizja miała miejsce w Ostrowie przed godz. 8 rano, gdzie zderzyły się 3 pojazdy – więcej piszemy TUTAJ.

Do kolejnej kolizji doszło w Ropczycach na ul. Południowej (g. 8:37), gdzie kierujący pojazdem marki Fiat nie zachował należytej ostrożności i najechał na unieruchomiony pojazd marki Peugeot, który przemieścił się na barierę energochłonną.

Niecałą godzinę później o 9:20 policjanci interweniowali na ul. Rzeszowskiej w Sędziszowie Młp.. Jak informuje nas rzecznik prasowy: kierujący pojazdem ciężarowym marki Volvo jadąc w kierunku Rzeszowa podczas manewru omijania, nie zachował ostrożności w wyniku czego, doszło do bocznego zderzenia z busem marki Mercedes.

Do stłuczek doszło także w Czarnej Sędziszowskiej i Iwierzycach.  W Czarnej Sędziszowskiej do zdarzenia doszło około g. 11. Jak wynika z ustaleń policji, kierujący Audi na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w Hondę.

Natomiast w Iwierzycach kierujący pojazdami marki Iveco podczas wymijania zderzyli się lusterkami.

Oprócz powyższych zdarzeń drogowych policja kilkukrotnie interweniowała w tzw. kolizjach parkingowych. Dyżurni KPP w Ropczycach odebrali także mnóstwo zgłoszeń dotyczących nieodśnieżonych i zablokowanych dróg przez inne pojazdy m.in. w Olchowej na DK94 (gdzie ciężarówka stanęła w poprzek drogi).

Strażacy w prawie wszystkich działaniach brali czynny udział, oprócz tego interweniowali usuwając powalone drzewa (Brzeziny, Gnojnica), przewrócony słup telefoniczny, zablokowanych drogach. To tylko część zdarzeń i interwencji służb mundurowych, a dzień się jeszcze nie skończył.

Drodzy czytelnicy uważajcie na siebie, a dla mundurowych spokojnej służby życzymy!

źródło zdjęcia: OSP Łączki Kucharskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *