Orech promocje

Udaremniona USTAWKA pseudokibiców w Kamionce!

Zdecydowana reakcja policjantów zapobiegła konfrontacji pseudokibiców w Kamionce. Pierwszy sygnał o grupowaniu się osób, mundurowi otrzymali od świadka. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 50 osób, dwie z nich okazały się poszukiwane. Biorąc pod uwagę “wyposażenie”, jakim dysponowali, gdyby nie szybka interwencja policjantów sytuacja mogłaby mieć niebezpieczny finał.

W sobotę, po godz. 16, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał informacje, że w miejscowości Kamionka, w jednym miejscu zaparkowało kilka pojazdów. Istniało podejrzenie, że mogą to być pseudokibice. Policjanci pojechali we wskazany rejon i w kompleksie leśnym zauważyli pięć samochodów, w których siedzieli młodzi ludzie. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z mężczyzn, 38-letni mieszkaniec Jasła jest poszukiwany przez prokuraturę w Jaśle do ustalenia miejsca jego pobytu.

Funkcjonariusze ustalili również inne miejsce, w którym miała się spotkać kolejna grupa osób. Ich informacje potwierdziły się. W samochodach, którymi przyjechali mężczyźni, mundurowi ujawnili m.in. ochraniacze na szczęki, taśmy do oklejania dłoni oraz emblematy świadczące o przynależności do środowiska pseudokibiców. Wszystko wskazywało na przygotowania do konfrontacji siłowej. W wyniku sprawdzeń, w jednym z pojazdów ujawniono także wagę elektroniczną, petardy hukowe oraz pistolet typu wiatrówka. Przedmioty zostały zabezpieczone.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że i w tej grupie znajduje się osoba poszukiwana. 30-letniego mieszkańca Jasła poszukiwała prokuratura w Częstochowie, w celu wykonania z jego udziałem czynności procesowych.

Wspólna akcja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach i sędziszowskiego Komisariatu Policji, wspartych przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Oddziału Prewencji w Rzeszowie, a także mundurowych z Komend Powiatowych Policji w Dębicy, Kolbuszowej oraz Mielcu, zapobiegła konfrontacji.

Funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili łącznie 54 osoby. Byli to m.in. mieszkańcy Mielca, Dębicy, Nowego Sącza i Jasła. Skontrolowanych zostało także 13 pojazdów, przeszukano również posesję jednego z uczestników, na której ujawniono środki odurzające.

źródło: Podkarpacka Policja

15 komentarzy na temat “Udaremniona USTAWKA pseudokibiców w Kamionce!

 • 26 stycznia 2021 o 19:58
  Permalink

  Wisi mi to, że się po mordach biją. Zastanawia mnie tylko, dlaczego kłamią na temat doniesienia. Bardzo często w takiej sytuacji czyamy, że ktoś poinformował policję na ten temat. Chwilę po zgłoszeniu, szybciej niż straż do pożaru przyjeżdża zorganizowania grupa policji. Po co kłamiecie, że to donos skoro wszyscy wiemy że każdy z nas jest inwigilowany?

  Odpowiedz
 • 26 stycznia 2021 o 14:05
  Permalink

  A problem mógł rozwiązać się sam. Chwasty mogły powyrywać się nawzajem. Tylko dzików leśnych szkoda

  Odpowiedz
 • 26 stycznia 2021 o 13:38
  Permalink

  W 100% zgadzam się, zwlaszcza z akcentem na drugą część wypowiedzi, żadnej pomocy na koszt podatnika, tylko pomoc medyczna na zasadach rynkowych!

  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2021 o 17:14
  Permalink

  A co to komu przeszkadza, że się biją między sobą w lesie? Jakby coś demolowali lub napadali ludzi to wiadomo, ale w takim przypadku to co to kogo obchodzi? Chcącemu nie dzieje się krzywda

  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2021 o 14:57
  Permalink

  no i po co ta interwencja niech się tłuką w lesie pózniej odrazu zakopać tylko bron boże zadnej pomocy medycznej z naszych podatków przecież jadą na własne życzenie się tłuc

  Odpowiedz
  • 26 stycznia 2021 o 14:40
   Permalink

   STAL MIELEC ZAWSZE DZWONI NA PSY

   Odpowiedz
  • 26 stycznia 2021 o 15:14
   Permalink

   Z twoich podatków baranie na pewno,idą w ustronne miejsce wiedzą po co, nikt przypadkowy nie ucierpi pajacu

   Odpowiedz
   • 27 stycznia 2021 o 18:30
    Permalink

    nie chodzi mi o ludzi przypadkowych tylko o tych niby kibiców że oni pózniej korzystają z pomocy medycznej z naszych podatków i nie obrazaj nikogo w ten sposób bo ty myslisz że jestes anonimowy a w dzisiejszych czasach tak wcale nie jest

    Odpowiedz
  • 27 stycznia 2021 o 12:57
   Permalink

   Dla chcącego nic trudnego. Takie bojówki są dobrze zorganizowane, mają swoich ludzi od pierwszej pomocy itd. Nikt nie jedzie się bić żeby kogoś zabić. Tu chodzi o szacunek za podjęcie walki i czystą sportową rywalizację. Ale co ja będę dalej tłumaczył dla zwykłych szarych ludzi, społeczniaków, którzy za każdym razem pchają się z butami w inne klimaty, kultury itd. Nigdy tego nie pojmą, świat idzie na przód, a oni Stoją w miejscu zamiast o tym czy o tamtym trochę poczytać i zaznajomić się z tym co chcą pierw skomentować.
   PS. Wątpię w to aby jakiś “przypadkowy świadek” zgłosił taką akcję. Media jak i policja w większości wypadków oszukują ludzi co do prawdziwych zdarzeń. Gdyby faktycznie tak było to już dawno byłoby po ustawce i ani śladu nie byłoby po bojówkach, a tu nagle wyjeżdża tyle policji itd. Widać, że była to również zorganizowana akcja przez policję. Niech zajmą się złodziejami w rządzie niż chłopami co chcą dać sobie trochę po pysku… Aaa no tak, zapomniałem. Przecież policja to tania siła robocza dla naszego rzadu.

   Odpowiedz
   • 27 stycznia 2021 o 17:02
    Permalink

    po h..u są zorganizowani pierwsza pomoc to chyba plaster przykleic a póżnie biegnie do lekarza połamany i kłamie bo się przewrócił i jeszcze będzie stulał głupoty ze chodnik był nie odśnieżony znam takich bochaterów ;PS. Wątpię w to aby jakiś “przypadkowy świadek” zgłosił taką akcję.);co myslicie ze policja zdążyła zorganizowac akcje z kilku miast w ciągu 15 minut Poprostu wśród tych niby bojówek poprostu są kapusie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *