Orech promocje

UWAGA! Oszuści podszywają się pod Urząd. Oszustwa metodą „na fotowoltaikę”

Urząd Miejski w Ropczycach ostrzega przed osobami, które w ostatnich dniach pojawiły się w okolicach Lubziny i podając się za współpracowników urzędu, zbierają dane na zlecenie związane z montażem fotowoltaiki. Urzędnicy wyjaśniają, że to kłamstwo, ponieważ gmina Ropczyce nikomu nie zleciła tego typu czynności.

Sygnały o oszustach Gmina otrzymała telefonicznie od mieszkańców, którzy dzwonili z pytaniami, czy gmina rozpoczęła nowy nabór na fotowoltaikę i czy wysyła swoich urzędników w teren. Jak informuje nas ropczycki urząd: nie znamy szczegółów działania oszustów – dzwoniący ich nie opisywali, sprawdzali jedynie, czy gmina wysyła swoich urzędników w teren.

Pracownicy gminy apelują o czujność i dokładną analizę dokumentów przed ich podpisaniem.

O tego typu działaniach informowała także wczoraj w powiecie dębickim Gmina Pilzno. Podobne oszustwa odnotowano już w kraju, to tzw. metoda wyłudzenia pieniędzy oraz danych osobowych „na fotowoltaikę”.

Policja także ostrzega i informuje, że metod działania przestępców jest wiele i są one modyfikowane.

Oszuści mogą próbować skłonić nas do zawarcia umowy, która przyniesie dla nas niekorzystne efekty. Może to być strata pieniędzy wpłaconych na poczet realizacji inwestycji, zaciągnięcie zobowiązania celem pokrycia kosztów zakupu, który nie zostanie zrealizowany, a także przekazanie danych osobowych, które mogą być wykorzystane przez przestępców

Niekiedy  zbyt pochopne, poprzedzone nachalnym marketingiem ze strony sprzedawcy zawarcie umowy może skutkować stratą pieniędzy i udostępnieniem danych osobowych oszustom.

5 komentarzy na temat “UWAGA! Oszuści podszywają się pod Urząd. Oszustwa metodą „na fotowoltaikę”

 • 5 lutego 2021 o 20:49
  Permalink

  Ludzie ale nie łączcie oszustów z osobami które rzeczywiście reprezentuja firmę fotowoltaiczną i rzeczywiście sprzedają legalnie i zgodnie z prawem swoje usługi. Fakt pewnie ktoś chodzi i jest oszustem ale tez chodzą przedstawiciele normalnych firm którzy legalnie pracują i rzeczywiście sprzedają swój produkt

  Odpowiedz
 • 29 stycznia 2021 o 08:42
  Permalink

  Trzeba być idiotą, by się na to nabrać.

  Odpowiedz
 • 28 stycznia 2021 o 21:50
  Permalink

  W gminie Ostrów (Wola Ociecka) tuż po świętach też chodził Pan od drzwi do drzwi uporczywie namawiając do podpisania umowy z nim.

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 15:14
  Permalink

  W okolicach Sędziszowa przed świętami też chodzili.

  Odpowiedz
 • 27 stycznia 2021 o 15:02
  Permalink

  W okolicy
  Sędziszowa Młp. też chodzili.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *