Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Zasypane drogi – drogowcy nie nadążają? Śnieżyca zaatakowała powiat ropczycko-sędziszowski

Intensywne opady śniegu dają się we znaki mieszkańcom regionu. Pługi nie nadążają z odśnieżaniem dróg? Padający śnieg i niska temperatura sprawiły, że kierowcy utknęli w korkach, doszło też do kolizji i wypadków.

Od wczesnych godzin porannych na drogach w powiecie ropczycko – sędziszowskim pracują drogowcy – takie informację uzyskaliśmy od zarządców dróg na naszym terenie. Obecnie z żywiołem walczy:

Na drogach powiatowych – 10 pługopiaskarek.

Na drogach miasta i gminy Ropczyce – 3 pługopiaskarki, 8 traktorów z pługiem i piaskarką oraz 6 małych traktorów do chodników.

Na drogach miasta i gminy Sędziszów Młp.:

 • MIASTO – 2 ciągniki duże, 1 ciągnik mały, 1 koparka z pługiem, 1 kład do odśnieżania chodników,
 • Klęczany, Będziemyśl, Cierpisz, Ruda, Czarna, Krzywa i Osiedla: Kawęczyn, Wolica Piaskowa, Wolica Ługowa, Borek Wielki– 5 ciągników,
 • Zagorzyce Górne, Zagorzyce Dolne, Szkodna – 5 ciągników

Drogi gminy Ostrów odśnieża 2 pługopiaskarki, 1 pług, 2 małe traktory do chodników + doraźne zakład usług komunalnych m.in. drogi do wysypiska śmieci.

W gminie Wielopole Skrzyńskie pracuje 9 pługopiaskarek, a w gminie Iwierzyce odśnieża 3 ciągniki.

źródło: wg. danych podanych przez SP w Ropczycach, UM w Ropczycach, UM w Sędziszowie Młp., UG w Ostrowie, UG w Wielopolu, UG w Iwierzycach.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez CZYTELNIKÓW

10 komentarzy na temat “Zasypane drogi – drogowcy nie nadążają? Śnieżyca zaatakowała powiat ropczycko-sędziszowski

 • 26 stycznia 2021 o 10:18
  Permalink

  Klęczany zasypane, warunki tragiczne, a traktor owszem widziałam kilka razy jak jechał z podniesionym pługiem- nabijanie kilometrów, by kasę wziąć- KTO TO SPRAWDZA I ROZLICZA?!!!?

  Odpowiedz
  • 26 stycznia 2021 o 10:55
   Permalink

   Niestety z tym podniesionym pługiem nieraz to jest prawda i zgodna z przepisami
   Wystarczy że odśnieża np, drogi gminne i potrzebuje przejechać z jednej na drugą ale musi jechać powiatową i pług podnieść musi bo to nie jego teren

   Odpowiedz
   • 26 stycznia 2021 o 11:51
    Permalink

    Dobrze, ale Klęczany nie maja drogi przejazdowej- tam wjeżdża tylko po to, by odśnieżac (teoretycznie) drogę w Klęczanach, która jest drogą powiatową…

    Odpowiedz
 • 25 stycznia 2021 o 20:29
  Permalink

  Sędziszów Wstyd !!! Świetlna stolica Parodia nie gmina ciągnikami drogi odnieżać ! Droga władzo mamy 21 wiek ! Cywilizacja używa pługo piaskarek !!!

  Odpowiedz
  • 26 stycznia 2021 o 07:25
   Permalink

   W Wielopolu 9 pługopiaskarek?
   Wczorajszy dzień pokazał jak ta gmina jest przygotowana. Lepiej sypać piasek na goły asfalt i nabijać kilometry jak jest na plusie i słoneczko świeci. A czy teraz gmina też będzie wywozić śnieg?

   Odpowiedz
 • 25 stycznia 2021 o 19:06
  Permalink

  Na Krzywej to jeden tak przejechał przed 15, że pozawalał ludziom wjazdy do domów. A drugi do tej pory (godz.19) musiał być pługiem widmo, bo nikt kolejnego pługa nie widział.
  Droga Krzywa-Sedziszów Młp to jakiś horror. Nawet dojechać do Olchowej to dwójka i krajem, żeby się nikt nie stukną przy mijaniu.
  Może urzędasów trzeba do łopaty pogonić, niech odśnieżają.

  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2021 o 17:57
  Permalink

  Odsniezanie w Sedziszowie to tragedia powiatowe Partyzantów i kolejowa to chyba coś rano przejechało i tyle lodowisko i zaspy a i gminna Aleja 1000 lecia też bielutka chyba troszkę urzędnicy powinni ruszyć tyłki z ciepłych krzesełek i sprawdzić drogi i zmuśić firmy do lepszego działania

  Odpowiedz
  • 25 stycznia 2021 o 19:08
   Permalink

   Dać urzędasom łopaty w łapska, niech dupska ruszą, może i kilku schudnie, bo siedząc na stołkach tylko brzuchy im rosną.

   Odpowiedz
 • 25 stycznia 2021 o 17:30
  Permalink

  Gmina Iwierzyce wstyd, utrzymanie dróg tragiczne, w zimie przydałaby się sól, piasek etc. Chodniki również w tej gminie chyba nigdy nie doczekają się odśnieżania…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *