Orech promocje

124 pracowników Starostwo Powiatowe w Ropczycach skierowało na badanie przeciwciał COVID-a

Pod koniec stycznia Zarząd Starostwa Powiatowego w Ropczycach podjął decyzję o badaniu wszystkich chętnych pracowników w kierunku przeciwciał SARS-CoV-2. Badanie zostały wykonane po to, aby ewentualnie poluzować restrykcje związane z załatwianiem spraw w ropczyckim starostwie .

Badania zostały wykonane przez ropczycki ZOZ, a chętnych nie brakowało – w sumie 124 pracowników starostwa zostało przebadanych, tylko jeden pracownik nie wyraził zgody.

52 pracowników ma przeciwciała koronawirusa

Jak mówi starosta W. Darłak: badaniem objęliśmy wszystkich pracowników nie tylko tych, którzy mają umowy na czas określony, ale także stażystów i pracowników innych formy zatrudnienia. W sumie ze 124 osób przebadanych, 52 osoby mają przeciwciała, które wskazują, że przebyły chorobę COVID-ową. Jak dodaje starosta: w większości tych osób koronawirus był bezobjawowy.

Czy system obostrzeń zmienił się w Starostwie?

Jak do tej pory petenci, którzy mieli sprawy do załatwienia w Starostwie Powiatowym w Ropczycach, na swoją kolej mieli oczekiwać w specjalnym namiocie przed urzędem -takie były założenia. W rzeczywistości interesariusze czekali na klatce schodowej wewnątrz budynku – czemu starosta W. Darłak się nie dziwi, jest zimno.

Jak mówi szef Starostwa Powiatowego: system obostrzeń w urzędzie, zmienił się, ale nie wiele. Ja zakładałem, że tych pracowników (którzy przeszli COVID) będzie zdecydowanie więcej (ponad połowa), a jak wynika z badań, koronawirusa przechorowało nieco ponad 40% pracowników – dlatego restrykcje pozostają tylko mniejsze.

Starostwo zwiększyło ilość obsługiwanych osób już w samych wydziałach

Od poniedziałku 1 lutego na teren budynku Starostwa Powiatowego może wchodzić większa liczba osób – czyli nie oczekiwać na swoją kolej w namiocie, czy też schodach, a bezpośrednio przed działem obsługi. Reżim sanitarny nadal obowiązuje – maseczka, dystans i dezynfekcja, informuje starosta W. Darłak.

2 komentarze na temat “124 pracowników Starostwo Powiatowe w Ropczycach skierowało na badanie przeciwciał COVID-a

 • 13 lutego 2021 o 11:27
  Permalink

  Ciekawe
  Pracownicy Zoz Ropczyce jeżeli chcieli zbadać przeciwciała musieli zapłacić z własnej kieszeni
  A duża większość zaraziła się właśnie w pracy

  Odpowiedz
 • 9 lutego 2021 o 15:16
  Permalink

  Bezpiecznie

  Obecnie nie ma dowodów na to, że ludzie, którzy wyzdrowieli z COVID-19 i mają przeciwciała, nie mogą się ponownie zarazić koronawirusem – poinformowali eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Organizacja ostrzegła rządy poszczególnych krajów przed wydawaniem „paszportów odporności” czy „certyfikatów bezpieczeństwa” osobom, które były zakażone koronawirusem, a wyzdrowiały.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *