Orzech promocje

Błękitni zagrają play-out, a Extrans na 5 miejscu

Ostatnie ligowe pojedynki sezonu 2020/21 części zasadniczej rozegrali z końcem lutego siatkarskie zespoły drugoligowych Błękitnych Ropczyce i Extransu Sędziszów Młp. Oba wygrały swe pojedynki z rywalami z Małopolski. 

Team Błękitnych Ropczyce ograł 1-3 (25-16, 20-25, 19-25, 23-25) w wyjazdowej grze Hutnika Wandę Kraków.

Ropczycanie zrewanżowali się tym samym Krakowianom za przegraną w takich samych rozmiarach, w meczu z pierwszej rundy, którego byli gospodarzem w listopadzie ubiegłego roku.

Na mecie sezonu zasadniczego Błękitni Ropczyce uplasowali się w tabeli grupy VI, na 7 pozycji z 19 punktami. Wygrali 6 meczów. Przegrali 12 ligowych spotkań.

Zespół trenera Stanisława Pieczonki czekają teraz gry play-out, czyli o utrzymanie na drugoligowym szczeblu. Rywalem Błękitnych Ropczyce w tych bojach będzie ekipa GKPS Gorlice.

Zespół Extransu Sędziszów Młp. w ostatniej grze zasadniczej, która była także jego ostatnią w sezonie 2020/21 zwyciężył 3-0 (25-18, 25-20, 25-16)  GKPS Gorlice, ogrywając go drugi raz w tych ligowych zmaganiach. 

Sędziszowianie, podopieczni trenera Tomasza Józefackiego, uplasowali się na 5 pozycji w tabeli swej grupy pierwszoligowego zaplecza, mając 31 punktów. Zwyciężyli 11 razy, a 7 grach musieli uznać wyższość przeciwników. 

źródło zdjęcia: fb Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *