Orzech promocje

Czy w dzisiejszych czasach potrzebujemy się jednoczyć? Pogotowie motywacyjne Doroty Ożóg

Czy potrzebujemy jednoczyć się wokół budujących tematów?

Czy rozwój osobisty dziś może pomóc nam opanować emocje towarzyszące nam w dzisiejszych czasach?

Co takiego można wnieść do swojego życia dzięki uczestniczeniu w spotkaniach motywujących, wspierających, pomagających nam zmieniać myślenie na bardziej pozytywne mimo okoliczności?

Spotkania Rozwojowa kawa, które odbywają się w każdy piątek w bezpłatnej aplikacji zoom o godzinie 18.00 są jednymi zapewne z wielu, w których warto uczestniczyć z powyższych powodów.

Najczęstszym powodem, który sprawia, ze wycofujemy się z zaangażowania w życie jest taki, że kiedy etap, w którym jesteśmy nie jest najlepszy to mamy tendencję do myślenia, że to nasza wina, że wszystkim innym się powodzi, a tylko u nas jest tak źle. Wycofujemy się z życia w społeczności, wycofujemy się z działania i popadamy w alienację. Nie ma nic złego, by zatrzymać się w spokoju i przemyśleć swoją sytuację, lecz gdy długo tak pozostajemy, mamy coraz to mniej w sobie motywacji, by wreszcie z tego wyjść.

C.S. Lewis w książce pt. „Listy starego diabła do młodego” opisuje lekcje, które stary doświadczony diabeł daje młodemu, mającemu „pod opieką” pewnego człowieka. W jednej z lekcji młody diabeł dostaje instrukcję, by zwodzić swojego pacjenta do takich myśli, by pozostawał jak najdłużej i jak najczęściej sam ze swoimi problemami, by stawał się coraz bardziej bierny i wycofany aż nie będzie już miał siły, by przerwać pogłębiającą się apatię.

Sprawić, by człowiekowi nic już się nie chciało i na niczym nie zależało to strategia, która nie pochodzi „z wysoka”. Świadomość tego może pomóc nam uchronić się przed tym zwodzeniem, przed stanem, w którym porzucimy wszelkie swoje pasje, marzenia, radości.

To w radości i szczęściu powstaje wokół nas aura, która chroni nas przed dostępem zwodzenia.

Budowanie siebie to budowanie własnej zdolności do odczuwania szczęścia mimo okoliczności. To także budowanie siebie nawzajem, czyli wzajemna pomoc, integracja, dobre słowo…

Zapraszam na spotkania Rozwojowa kawa.

Powodzenia w budowaniu siebie! Dorota Ożóg

Trener Brian Tracy/Neurocoach/Dyrektor Sprzedaży Mary Kay

www.dorotaozog.pl

2 komentarze na temat “Czy w dzisiejszych czasach potrzebujemy się jednoczyć? Pogotowie motywacyjne Doroty Ożóg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *