Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Pierwsza na Podkarpaciu Różowa skrzyneczka zawisła w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

Ogólnopolska akcja RÓŻOWA SKRZYNECZKA także w ropczyckim “Zwierzu”! Celem akcji jest walka z ubóstwem menstruacyjnym- zapewnienie środków higienicznych dziewczynom w trudnej sytuacji materialnej.

Każda dziewczyna, która POTRZEBUJE POMOCY może podejść do skrzyneczki i wyjąć z niej dowolną ilość materiałów higienicznych. Bez podpisów, bez pytań, bez wstydu… Ważne jest, by nie zabierać wszystkiego, ktoś inny również może potrzebować pomocy.

Każda osoba, która CHCE POMÓC może podejść do skrzyneczki i włożyć do niej opakowanie podpasek, tamponów, wkładek, chusteczek lub żelu do higieny intymnej.

Ta forma pomocy staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach jest pierwszą szkołą w województwie Podkarpackim, której udało się zrealizować ten projekt.

Skrzyneczka zawieszona jest na ścianie w poczekalni, przy wejściu do Gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej, budynek D, piętro 1. Poczekalnia gabinetu otwarta jest cały czas w godzinach pracy szkoły. Aby otworzyć skrzyneczkę należy nacisnąć jej drzwiczki.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego korzystania z Różowej skrzyneczki i do pomocy.

Więcej o akcji można przeczytać na profilu Fb Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza, lub na profilu akcji Różowa Skrzyneczka.

Można też wspomóc organizatorki akcji i wpłacić pieniądze na ich zrzutkę, dzięki czemu takich skrzyneczek będzie więcej w całej Polsce.

źródło: materiał nadesłany ZS w Ropczycach im. ks. dra J.Zwierza

5 komentarzy na temat “Pierwsza na Podkarpaciu Różowa skrzyneczka zawisła w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

 • 27 lutego 2021 o 17:07
  Permalink

  Zgadzam się z komentującymi- wstyd to tylko dla tych, którzy jeszcze nie pomyśleli o pomocy innym! Kiedy pozostałe szkoły i instytucje?

  Odpowiedz
 • 24 lutego 2021 o 18:27
  Permalink

  Już widzę Dżesiki pobierające darmowe podpaski aby zaoszczędzić na alkohol.

  Odpowiedz
  • 26 lutego 2021 o 21:49
   Permalink

   Miałem tego nie komentować zważywszy na poziom jaki prezentujesz-jednak skomentowałem. Sam się sobie dziwię

   Odpowiedz
 • 24 lutego 2021 o 15:40
  Permalink

  Brawo! Piękna akcja! Co na to pozostałe szkoły? Kiedy się przyłączą?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *