Orzech promocje

RUSZYŁA AKCJA “POMAGAJ I CHROŃ ŚRODOWISKO!”

Od 1 lutego 2021 roku do Domu Kultury w Witkowicach można przynosić plastikowe nakrętki oraz zużyte baterie i wrzucić do specjalnych pojemników. A wszystko to w ramach akcji pn. „Pomagaj i chroń środowisko!”.

Pomysł na zbieranie nakrętek i baterii zrodził się już jakiś czas temu, a chodziło o to, by połączyć pomaganie z ekologią. Zużytych baterii nie należy wyrzucać wraz z innymi odpadami, a z kolei plastikowe nakrętki można poddać recyklingowi i dodatkowo wesprzeć akcje charytatywne.

Ten mobilny pojemnik w kształcie kropel wody został wykonany przez pana Jana Paśko, mieszkańca osiedla Witkowice, według autorskiego projektu, a potrzebne materiały zostały zakupione przez Centrum Kultury w Ropczycach.

Zebrane nakrętki Dom Kultury w Witkowicach będzie sukcesywnie przekazywać na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, która dochód z ich sprzedaży przeznaczy na zakup leków, rehabilitację i potrzebny sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych Fundacji. Obecnie Fundacja udziela wsparcia kliku dzieciom i ich rodzinom z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Akcja DOMU KULTURY w Witkowicach będzie trwała cały czas, a mobilny pojemnik będzie w każdym miesiącu umieszczany przed kolejnymi Domami Kultury w gminie Ropczyce: Brzezówka, Niedźwiada, Gnojnica Dolna oraz Centrum Kultury, po czym wróci przed Dom Kultury w Witkowicach, by rozpocząć kolejny etap akcji.

Od 1 do 28 lutego pojemnik będzie zlokalizowany właśnie przed budynkiem Domu Kultury w Witkowicach. Zachęcamy do wsparcia akcji.

info: Barbara Traciak – Dom Kultury w Witkowicach

fot. Telewizja Miejska Ropczyce

Jeden komentarz na temat “RUSZYŁA AKCJA “POMAGAJ I CHROŃ ŚRODOWISKO!”

  • 4 lutego 2021 o 18:38
    Permalink

    Do kompletu brakuje tylko czerwonej wstęgi, nożyczek i uroczystego otwarcia… ŚMIETNIKA!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *