Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

SUKCES „WYGODANY” – dzieci ze Skrzyszowa nagrodzone w śląskim konkursie

Przedszkolaki z Zerówki w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Bł. Ks. J. Popiełuszki w Skrzyszowie wzięły udział w konkursie międzywojewódzkim i odniosły spory sukces.

Konkurs recytatorski ,,Po naszymu” został zorganizowany przez Miejskie Przedszkole nr 1 w Piekarach Śląskich we współpracy z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Udział mogły brać dzieci w wieku od 3 do 6 lat – maksymalnie 3 uczestników z jednej placówki. Przedmiotem konkursu było nagranie interpretacji wybranego utworu literackiego w gwarze śląskiej.

Dziewczynki Amelia Cieśla- 5 lat i Aleksandra Majka – 6 lat pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Budzik pamięciowo opanowały dość długie teksty literackie w gwarze śląskiej. Amelia zdobyła II miejsce, a o to fragment tekstu, który recytowała – ,,murzinku, co się mądrości wkłodo do gowy w swyj afrykońskij szkole ze trowy, co mu w szkole nic do dom niy zadowają”. Aleksandra zajęła III miejsce recytując tekst o ,,elefancie, który trompeta mo wielko, tulto z rzyki woda, leje niom do gamby- tako mo wygoda”.

Udział w konkursie pozwolił przedszkolakom ze Skrzyszowa poznać gwarę i kulturę Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.