Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Szokujący gwałt na małoletnim. Podejrzany 29-latek zatrzymany

Policjanci z Dębicy zatrzymali 29-letniego mieszkańca Pustkowa Osiedla, który podejrzany jest o gwałt i inne czynności seksualne. Mężczyzna ma także inne zarzuty, które dotyczą powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Do tego szokującego zdarzenia doszło w piątek 12. lutego w miejscowości Pustków Osiedle. 29-latek wyszedł z psem (krzyżówka Amstafa z inną rasą) na spacer, gdzie spotkał pokrzywdzonego 16-latka, którego zaciągnął do opuszczonego internatu. I to tam pod groźbą użycia psa doszło do innej czynności seksualnej jak i do gwałtu. W między czasie młody chłopiec wezwał na pomoc dwóch kolegów, którym 29-letni sprawca groził pozbawieniem życia. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia, ale kilkadziesiąt minut później został zatrzymany przez policję.

Jak informuje dębicki prokurator, sprawca ma postawione trzy zarzuty: doprowadzenia do innej czynności seksualnej i zgwałcenie 16-latka oraz groźby pod adresem dwóch młodych mężczyzn. 29-latek nie przyznaje się do winy. Zapewnia, że było to dobrowolne.

Dębicka prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie, 29-latek spędzi najbliższe 3 m-ce w areszcie. Za czyny popełnione w Pustkowie Osiedlu mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat pobawienia wolności – dodaje prokurator Jacek Żak.

29-latek znany jest wymiarowi sprawiedliwości

Jak się okazuje mężczyzna znany jest wymiarowi sprawiedliwości i ma on także postawione inne zarzuty przez Prokuraturę Rejonową w Ropczycach: kradzież 129 litrów oleju napędowego oraz posiadanie marihuany.

Jak informuje nas ropczycki prokurator p. Marta Bielecka: 3-go listopada ubiegłego roku w Ropczycach z terenu stacji paliw, działając wspólnie z dwoma innymi sprawcami (29-letnim mieszkańcem powiatu ropczycko-sędziszowskiego i 27-letnim powiatu dębickiego) ukradł 129 litrów oleju napędowego.

Drugi zarzut ropczyckiej prokuratury dotyczy posiadania marihuany, zdarzenie miało miejsce 15 listopada. 29-latek miał przy sobie 0,68g tego narkotyku. Do obu tych czynów mężczyzna się przyznał – dodaje prokurator.

29-latek może mieć związek ze sprawą zabójstwa i podpalenia zwłok Andrzeja B. mieszkańca Sędziszowa Młp.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie mieszkaniec Pustkowa Osiedla to kolejna osoba z zarzutami związanymi z morderstwem Andrzeja B. mieszkańca Sędziszowa Młp. W tej sprawie ma on przedstawione dwa zarzuty: pomoc w zacieraniu śladów zbrodni i znieważenie zwłok.

W tej sprawie wysłaliśmy zapytanie do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, która prowadzi sprawę morderstwa. Do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy oficjalnego stanowiska.

O tej makabrycznej zbrodni pisaliśmy w poniższym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *