Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Zakaz zastępowania maseczek szalikami, chustami i przyłbicami. Nowe restrykcje

Dziś na konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o nowych restrykcjach, które będą obowiązywać od soboty 27. lutego. Co się zmieni?

Najwięcej w woj. warmińsko-mazurskim, tam rząd wprowadza powrót do części restrykcji m.in. nauka zdalna wraca dla klas I-III, zamknięte galerie, kina, hotele, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej. Dlaczego? Bo to województwo względem zakażeń wygląda najgorzej, w tym województwie jest ponad dwukrotne przekroczenie średniej dla całego kraju.

W pozostałych częściach kraju obecne restrykcje zostają utrzymane, dodatkowo rząd wprowadza zakaz używania szalików, kominów, chust, bandam i przyłbic do zasłaniania ust i nosa.

Od soboty 27. lutego obowiązek zakrywania ust i nosa tylko i wyłącznie przy użyciu maseczki.

Rząd wprowadza także kwarantannę dla osób przekraczających południową granicę Polski (dotyczy osób przyjeżdżających z Czech i Słowacji) z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki. Warunkiem zwolnienia z kwarantanny jest okazanie negatywnego testu na koronawirusa, wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin.

6 komentarzy na temat “Zakaz zastępowania maseczek szalikami, chustami i przyłbicami. Nowe restrykcje

 • 25 lutego 2021 o 12:52
  Permalink

  Poniżej nosa jest ok? Przecież tak nosi ją 90 % ludzi i np 100 personelu biedronek w Ropczycach. A ja zakrywam całą twarz nie maseczka i bardziej zarażam tak ? Toż to kur…… Jest kpina

  Odpowiedz
 • 25 lutego 2021 o 10:26
  Permalink

  jak juz piszecie takie głupoty to podajcie też podstawe prawna bo jak do tej pory nie ma takiego prawa które nakazuje nosic kaganiec zdrowym osobą

  Odpowiedz
  • 28 lutego 2021 o 17:46
   Permalink

   Powiem Ci tak . Jeśli mają się dojechać to i tak to zrobią . Szukają teraz kasy , żeby wyrównać wszystko .. Znów maski po 110zl . Hahah kpina . Raz założysz i do wywalenia . Zresztą jak ja już to pisze to mi się odechciewa czegokolwiek

   Odpowiedz
 • 24 lutego 2021 o 18:28
  Permalink

  To jest już chore . “ONI ” robią sobie z Nas pośmiewisko .. co chwila im coś nie pasuje . Bo to bo siamto i tak na okrągło . Wkoncu ludzie zaczną się wieszać bo nie wytrzymają tego psychicznie . Ale co zrobić ? Nic . Bo to niby “władza” . Bardziej bym to ujął ,że stado baranów .

  Odpowiedz
 • 24 lutego 2021 o 16:48
  Permalink

  Oby kos się za was zabrał gamonie jedne. Co szumowskiemu maseczki zalegają ja sklepie czy co

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *