Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nowa taryfa w PUK Ropczyce – czy będą podwyżki?

W tym roku wejdzie w życie nowa taryfa opłat za wodę i ścieki na terenie gminy Ropczyce. Obecna obowiązuje od lipca 2018 roku. Taryfa na kolejne 3 lata jeszcze nie została ustalona, ale już wiadomo, że będą podwyżki.

Taryfę musi zatwierdzić Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Samorząd Ropczyc już wie, że podwyżka jest nieunikniona.

Dlatego radni na ostatniej sesji przyjęli uchwałę intencyjną, deklarując dopłaty do wody i do kanalizacji żeby złagodzić wzrost cen dla mieszkańców. Propozycja dopłat to 40 groszy do kubika wody oraz 2,40 zł do opłaty ściekowej. Ostateczne kwoty dopłat poznamy po zatwierdzeniu nowej taryfy przez Wody Polskie – prawdopodobnie w lipcu 2021.

Gmina dokapitalizowała PUK. Spółka otrzyma 800 tys. zł

Uchwała w tej sprawie została także podjęta podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Ropczycach. Jak tłumaczy burmistrz Bolesław Bujak Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych potrzebuje środków na utrzymanie działalności, a od rentowności spółki zależy m.in. wyliczenie prognozy opłat na następne 3 lata.

Gmina zbudowała kolejne odcinki wodociągów (ostatnio na ten cel przekazano ponad 20 mln zł) i od 2021 roku PUK płaci do gminy większy podatek. Aby wesprzeć spółkę, nie podnosząc przy tym drastycznie opłat od mieszkańców, samorząd podjął decyzję o dokapitalizowaniu w wysokości 800 tys. złotych.

Jeden komentarz na temat “Nowa taryfa w PUK Ropczyce – czy będą podwyżki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *