Orzech promocje

Piast lepszy w gościach od Korony

Od wygranej zaczęli rundę rewanżową sezonu 2020/21 piłkarze nowicjusza klasy okręgowej Dębica, zespołu Piasta Wolica Piaskowa. Drużyna z sędziszowskiej gminy ograła rywala z sąsiedniego powiatu kolbuszowskiego.

Team Piasta Wolica Piaskowa na starcie piłkarskiej wiosny 2021 zwyciężył 1-2 w gościach Koronę Majdan Królewski.

Zespół trenera Marka Kanacha objął prowadzenie 0-1, po golu zdobytym przed gwizdkiem na przerwę rozstrzygającego zawody sędziego z Kolbuszowszczyzny, Bogdana Maciąga.

Bramkę w 45 minucie spotkania zdobył Patryk Żak. Niedługo po godzinie gry Piast wygrywał 0-2. Stało się to w 62 minucie kiedy z rzutu karnego, wynik podwyższył syn szkoleniowca sędziszowskiej ekipy, Przemysław Kanach.

Gospodarze nie pasowali. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu trafieniem na 1-2 popisał się wychowanek Sokoła Kolbuszowa Dolna, rutynowany Dariusz Michałek.

Na więcej miejscowym już nie pozwolił zespół prezesa Dariusza Szczęcha, wygrywając tym samym dziewiąty tryumf w sezonie 2020/21, czwarty odniesiony na boisku rywala.

Skład Piasta: Ziobro – Żak, Przydział (75 Głodek), Hulek, Felon, Śliwa (89 Surman), Długosz (90+1 Zięba), Surman, Kanach, Branas, Idzik.

Żółte kartki: Sadecki, Franuszkiewicz – Rempel, Branas, Śliwa.

Najbliższy mecz Piast zagra jako gospodarz 21 marca (niedziela) z rywalem z powiatu mieleckiego, Kolorado Wola Chorzelowska.

Wolica Piaskowa po 18 seriach klasy O Dębica jest na 7 miejscu w tabeli 18 drużynowej ligi, mając 32 punkty. Jest to najlepsza lokata z czterech drużyn z powiatu ropczycko-sędziszowskiego występujących w tej lidze.

Pozostałe wyniki pojedynków rozegranych 13, 14 marca przez zespoły z regionu: Radomyślanka Radomyśl Wielki – Olchovia Olchowa 3-0, Kamieniarz Golemki – Płomień Zagorzyce 1-5, Czarni Trześń – Victoria Ocieka 2-1.

źródło zdjęć: fb Piast Wolica Piaskowa