Orech promocje

Trwają prace przy budowie nowej sieci wodociągów i zbiorników retencyjnych w Lubzinie

Właśnie ruszyły prace związane z realizacją I etapu budowy sieci wodociągwej Lubzina – Okonin – Łączki Kucharskie. Obecnie budowane są zbiorniki retencyjne i pompownia wody wraz z zasilaniem energetycznym oraz z rurociągiem tranzytowym, a także odcinek sieci wodociągowej.
I etap

Już od kilku dni w miejscowości Lubzina trwają prace związane z budową sieci wodociągowej. Zostanie wykonana sieć o długości 3,465 km. Wybudowane będą dwa zbiorniki retencyjne – każdy o pojemności 250m3. Budowa zbiorników zapewni zapas wody dla rozbiorów szczytowych. Wykonana zostanie również kontenerowa pompownia wody. Zestaw pompowy będzie zasilany ze zbiorników. Zakończenie prac planowane jest na koniec września 2021 roku.

Koszt inwestycji to około 3 mln złotych, ale Gmina Ropczyce pozyskała dofinansowanie w kwocie prawie 2 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr IV „Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego ” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

II etap

Równocześnie prace będą trwały również przy drugim etapie. Składa się on z dwóch zadań: budowy wodociągu w Łączkach Kucharskich oraz budowy kanalizacji w Brzezówce. Będzie to budowa prawie 7,4 km długości wodociągu i 0,7 km sieci grawitacyjno-ciśnieniowej oraz pompowni ścieków. Wartość tego etapu wynosi prawie 1,7 mln zł. Gmina Ropczyce uzyskała dofinansowanie w kwocie 900 tys. zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zakończenie prac również planowane jest na wrzesień 2021.

3 komentarze na temat “Trwają prace przy budowie nowej sieci wodociągów i zbiorników retencyjnych w Lubzinie

 • 18 marca 2021 o 23:19
  Permalink

  Ciekawe czy PUK Ropczyce będzie im też robił takie problemy z przyłączeniem się, jak robi wszystkim innym

  Odpowiedz
 • 17 marca 2021 o 19:52
  Permalink

  A po co im wodociag jak jest powódź to dla wszystkich wystarczy i tych z góry i z dołu rzeki. Nie chcą polderów to wodociągów im też nie robić

  Odpowiedz
 • 17 marca 2021 o 18:07
  Permalink

  Trochę male te zbiorniki. Uśredniając, to łącznie będą mniejsze niż duży basen na górce

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.