Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

38-latek odjechał z miejsca zdarzenia bo był pijany

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi kierującemu volkswagenem, który pod wpływem alkoholu wjechał w kierującego audi i odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 38-letniego mieszkańca gminy Iwierzyce. Mężczyzna, nie miał prawa jazdy, dodatkowo wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

W środę po godz. 17 oficer dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Bystrzyca. Funkcjonariusze w rozmowie z kierującym audi, który uczestniczył w zdarzeniu, ustalili, że podczas wymijania, w jego pojazd uderzył kierujący volkswagenem po czym odjechał on z miejsca zdarzenia.

Mundurowi szybko ustalili i zatrzymali na jednej z posesji w Bystrzycy sprawcę zdarzenia. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec tej miejscowości. Badanie stanu treściwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie, policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Dzisiaj mężczyzna, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Poniesie także odpowiedzialności za spowodowanie zdarzenia drogowego.

O zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

źródło: KPP Ropczyce

zdjęcia: OSP KSRG Iwierzyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x