Orech promocje

Od dzisiaj dzwoniąc na nr 998, telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie

Od dziś 19. kwietnia dzwoniąc na nr alarmowy 998 z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego dodzwonimy się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) w Rzeszowie – operatora numeru alarmowego 112.

Numer alarmowy 998 funkcjonuje nadal, jednak każdy, kto zadzwoni na ten numer nie dodzwoni się już bezpośrednio do strażaka z Komendy Powiatowej PSP w Ropczycach, tylko do dyspozytorni Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie.

– Do tej pory zgłoszenia alarmowe na numer 998 odbierali dyżurni stanowisk kierowania komendantów miejskich i powiatowych. – powiedział nadbryg. Andrzej Babiec – Oprócz zdarzeń rzeczywistych było dużo zgłoszeń, które miały charakter alarmów fałszywych. Przeniesienie numeru 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zdecydowanie ułatwi pracę dyżurnych stanowisk kierowania komend miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, gdyż do komend będą spływały tylko realne zdarzenia.

Dyspozytor CPR przyjmie od mieszkańca zgłoszenie alarmowe następnie sporządzi w systemie elektronicznym odpowiednią formatkę, którą przekaże drogą elektroniczną do właściwych służb, w tym do tut. komendy PSP w Ropczycach.

Zgłoszenie pożaru czy też innego miejscowego zagrożenia będzie przebiegało na tych samych zasadach co dotychczas. Trzeba podać między innymi imię, nazwisko, dokładny adres, rodzaj zdarzenia i odpowiadać na wszystkie pytania operatora. Operator numeru alarmowego sporządzi tzw. formatkę i przekaże ją drogą elektroniczną do właściwych służb, w tym do tut. komendy.

źródło: gov.pl, zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

6 komentarzy na temat “Od dzisiaj dzwoniąc na nr 998, telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie

 • 24 kwietnia 2021 o 09:43
  Permalink

  Ta pani obsługuje komputer w maseczce? Boi się, że wirus rozprzestrzenia się przez WiFi? 😀

  Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2021 o 14:32
  Permalink

  Wiecie ile takich samych miejscowości jest w województwie, ile nazw przysiółków o czym trudno wiedzieć z poziomu wojewódzkiego, poczekamy zobaczymy….

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2021 o 17:12
  Permalink

  A numer 112 przecież odbierało Krosno… Bajzel na kółkach, kosztem ludzi

  Odpowiedz
 • 20 kwietnia 2021 o 08:51
  Permalink

  No jak to samo- skoro zamiast bezpośrednio do Ropczyc , robimy kółko przez Rzeszów, gdzie dyspozytor wypełniając formatkę straci kilka minut ( imię, nazwisko, opisać zdarzenie to jest ok. 10 min. ). A co jesli nawali system informacyjny? Trochę słabe rozwiązanie…

  Odpowiedz
  • 21 kwietnia 2021 o 00:13
   Permalink

   Dramat. Ludzie którzy podejmują decyzję czy to na szczeblu lokalnym czy centralnym to banda darmozjadów i nieudaczników. Czasami mam wrażenie, że biorą pieniądze za spieprzenie do reszty tego co jeszcze jako tako działa w tym kraju.

   Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2021 o 22:39
  Permalink

  Niby to samo tylko 10minut później
  Gratulacje

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *