Orech promocje

Powiat ropczycko-sędziszowski nie traci czasu. Nowy punkt szczepień powszechnych w Sędziszowie Młp.

W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski i koniecznością zwiększenia potencjału szczepień powszechnych, samorząd Sędziszowa Młp. wspólnie ze Starostwem Powiatowym uruchamia masowy punkt szczepień.

Masowy punkt szczepień dla mieszkańców jest już gotowy, a znajduje się obok sędziszowskiego szpitala – w dawnym budynku Szkoły Podstawowej w Sędziszowie Młp. – o czym informował podczas konferencji prasowej burmistrz Sędziszowa Młp. Bogusław Kmieć. Będą także przygotowane specjalne miejsca parkingowe, dedykowane tylko osobom korzystającym ze szczepień – dodaje Kmieć.

Punkty Szczepień Powszechnych to realizowany przez rząd kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. Rząd w ten sposób chce zwiększyć liczbę zaszczepionych, a także przygotować się na zapowiadane przez producentów dostawy szczepionek – tłumaczy na konferencji wicestarosta Bernadetta Frysztak. Oczekiwania są takie, aby pod koniec drugiego kwartału zaszczepić około 20 mln mieszkańców naszego kraju – dodaje wicestarosta.

Do tej pory w punktach szczepień zorganizowanych przez ropczycki ZOZ zaszczepiło się 5482 mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskim. Punkty szczepień są zlokalizowane:

  • w Ropczycach, gdzie wykonano 3496 szczepień,
  • w Sędziszowie Młp. liczba zaszczepionych to 1938 osób,
  • i w Iwierzycach, gdzie wykonano 48 szczepień.

Szczepienia w nowym punkcie w Sędziszowie Młp. ruszają już 4 maja, który będzie otwarty codziennie (również w sobotę i niedzielę) w godzinach 8-18. Na miejscu dyżurować będą dwie pielęgniarki i dwóch ratowników medycznych. Na szczepienie obowiązują zapisy pod nr tel. 722-024-112 / 722-025-112.

Całość materiału z konferencji prasowej w materiale Video ⤵

zdjęcia: TV Sędziszów Młp.

3 komentarze na temat “Powiat ropczycko-sędziszowski nie traci czasu. Nowy punkt szczepień powszechnych w Sędziszowie Młp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *